W Tarnobrzegu

Platforma Obywatelska odcina się od radnego Kołka

Platforma Obywatelska odcina się od radnego Kołka

Dariusz Kołek, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Tarnobrzega został zawieszony w prawach członka tej partii. W PO trwa wyjaśnianie, jaką rolę odegrał w aferze korupcyjnej w Tarnobrzegu.

Według mediów to radny-biznesmen miał wręczyć kontrolowaną łapówkę w wysokości 20 tys. zł prezydentowi Tarnobrzega w zamian za pozytywną zmianę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów. Od środy, kiedy to agenci CBA wkroczyli do magistratu, by zatrzymać Grzegorza K., w Tarnobrzegu nie mówi się o niczym innym. Przy czym sympatia mieszkańców jest wyraźnie po stronie prezydenta, mniej pozytywnie ludzie wypowiadają się o lokalnym biznesmenie. Gubią się w domysłach, dlaczego to zrobił – czy musiał, czy po prostu zemścił się?

Nazwisko radnego wypłynęło w przekazach medialnych w czwartek, gdy urzędnicy powiedzieli wprost, że o prowokację podejrzewają radnego Kołka, który był w gabinecie prezydenta w dniu akcji CBA. Służby potwierdziły potem, że to tarnobrzeski przedsiębiorca powiadomił CBA o tym, że prezydent żądał pieniędzy w zamian za przeprowadzenie zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów.

Radny Kołek nie odbiera od dziennikarzy telefonu a szeregowi działacze PO są wściekli. Oczekują jak najszybszego zajęcia stanowiska przez władze powiatowe i regionalne w sprawie, która nie ma precedensu.

– Nasz człowiek jest w nią zamieszany, a władze partii spokojnie parzą herbatę, albo są na wczasach. Tymczasem to my odbijamy jak zderzaki wszystkie plotki i insynuacje na temat Platformy. W kontekście tegorocznych wyborów, tworzenia list jesteśmy do tyłu. Za to PiS zaciera ręce, że oto członek Platformy wykonał czarną robotę i usunął ze sceny jednego z największych kandydatów do fotela prezydenta Tarnobrzega – skarży się mi tarnobrzeski działacz Platformy.

Twierdzi, że afera, której bohaterem stał się Dariusz Kołek, w zeszłej kadencji przewodniczący rady miasta, nie służy wizerunkowi partii, a wręcz podkopuje zaufanie mieszkańców Tarnobrzega do radnych Platformy, którzy “biorą problem na klatę”.

Władze struktur właśnie zareagowały i do czasu wyjaśnienia sprawy, i roli jaką odgrywa w niej radny Kołek postanowiły zawiesić jego członkostwo w partii. Powołują się na statut, który przewiduje takie postępowanie wobec członka PO, który jest stroną postępowania prokuratorskiego.

Informację tę potwierdzam w biurze regionalnym Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie. Próżno bowiem szukać w tarnobrzeskiej Platformie osoby, która wypowie się na ten temat. Przewodniczący zarządu grodzkiego Bogusław Potański najpierw stwierdził, że jest za granicą i nie wie, co takiego wydarzyło się w mieście. Pod koniec naszej telefonicznej rozmowy przekazuje, że wyda oświadczenie po powrocie do kraju.

W rzeszowskim biurze partii informują, że w środę odbędzie się posiedzenie zarządu powiatu grodzkiego PO w Tarnobrzegu. Po zebraniu ukaże się oficjalny komunikat, dotyczący oceny sytuacji w Tarnobrzegu.

Wioletta Wojtkowiak

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021