W Tarnobrzegu

Platforma Obywatelska odcina się od radnego Kołka

Platforma Obywatelska odcina się od radnego Kołka

Dariusz Kołek, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Tarnobrzega został zawieszony w prawach członka tej partii. W PO trwa wyjaśnianie, jaką rolę odegrał w aferze korupcyjnej w Tarnobrzegu.

Według mediów to radny-biznesmen miał wręczyć kontrolowaną łapówkę w wysokości 20 tys. zł prezydentowi Tarnobrzega w zamian za pozytywną zmianę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów. Od środy, kiedy to agenci CBA wkroczyli do magistratu, by zatrzymać Grzegorza K., w Tarnobrzegu nie mówi się o niczym innym. Przy czym sympatia mieszkańców jest wyraźnie po stronie prezydenta, mniej pozytywnie ludzie wypowiadają się o lokalnym biznesmenie. Gubią się w domysłach, dlaczego to zrobił – czy musiał, czy po prostu zemścił się?

Nazwisko radnego wypłynęło w przekazach medialnych w czwartek, gdy urzędnicy powiedzieli wprost, że o prowokację podejrzewają radnego Kołka, który był w gabinecie prezydenta w dniu akcji CBA. Służby potwierdziły potem, że to tarnobrzeski przedsiębiorca powiadomił CBA o tym, że prezydent żądał pieniędzy w zamian za przeprowadzenie zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów.

Radny Kołek nie odbiera od dziennikarzy telefonu a szeregowi działacze PO są wściekli. Oczekują jak najszybszego zajęcia stanowiska przez władze powiatowe i regionalne w sprawie, która nie ma precedensu.

– Nasz człowiek jest w nią zamieszany, a władze partii spokojnie parzą herbatę, albo są na wczasach. Tymczasem to my odbijamy jak zderzaki wszystkie plotki i insynuacje na temat Platformy. W kontekście tegorocznych wyborów, tworzenia list jesteśmy do tyłu. Za to PiS zaciera ręce, że oto członek Platformy wykonał czarną robotę i usunął ze sceny jednego z największych kandydatów do fotela prezydenta Tarnobrzega – skarży się mi tarnobrzeski działacz Platformy.

Twierdzi, że afera, której bohaterem stał się Dariusz Kołek, w zeszłej kadencji przewodniczący rady miasta, nie służy wizerunkowi partii, a wręcz podkopuje zaufanie mieszkańców Tarnobrzega do radnych Platformy, którzy “biorą problem na klatę”.

Władze struktur właśnie zareagowały i do czasu wyjaśnienia sprawy, i roli jaką odgrywa w niej radny Kołek postanowiły zawiesić jego członkostwo w partii. Powołują się na statut, który przewiduje takie postępowanie wobec członka PO, który jest stroną postępowania prokuratorskiego.

Informację tę potwierdzam w biurze regionalnym Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie. Próżno bowiem szukać w tarnobrzeskiej Platformie osoby, która wypowie się na ten temat. Przewodniczący zarządu grodzkiego Bogusław Potański najpierw stwierdził, że jest za granicą i nie wie, co takiego wydarzyło się w mieście. Pod koniec naszej telefonicznej rozmowy przekazuje, że wyda oświadczenie po powrocie do kraju.

W rzeszowskim biurze partii informują, że w środę odbędzie się posiedzenie zarządu powiatu grodzkiego PO w Tarnobrzegu. Po zebraniu ukaże się oficjalny komunikat, dotyczący oceny sytuacji w Tarnobrzegu.

Wioletta Wojtkowiak

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021