Bez kategorii

Podczas ferii zimowych, więcej kontroli pojazdów

Podczas ferii zimowych, więcej kontroli pojazdów

Od 27 stycznia do 11 lutego w województwie podkarpackim będą trwały ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Jak co roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone działania pn. „Bezpieczne Ferie 2018”. Funkcjonariusze będą kontrolować stan techniczny autokarów oraz sprawdzać uprawnienia kierowców. Wszystko po to, aby najmłodsi mogli bezpiecznie dotrzeć do miejsc wypoczynku zimowego.

Policjanci ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci i młodzieży w autokarach i samochodach osobowych. Będą zwracać uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, prędkość jazdy oraz na właściwy załadunek bagaży i sprzętu narciarskiego.

Na terenie powiatu tarnobrzeskiego będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów. Osoby zainteresowane taką kontrolą prosimy o bezpośredni kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu:

W dni robocze w godzinach 7.30 – 15.30 pod numerem tel. (015) 851 33 51. W pozostałych terminach informacje dotyczące kontroli autokaru, można zgłaszać dyżurnemu jednostki Policji pod numer (015) 851 33 10 lub 822 66 67.

Na terenie miasta Tarnobrzega kontrole będą wykonywane w miejscach planowanego wyjazdu. W przypadku zgłoszenia kontroli z poza Tarnobrzega, organizator wyjazdu zobowiązany będzie do umożliwienia przeprowadzenia kontroli pojazdu w Tarnobrzegu w miejscu uzgodnionym wcześniej z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. (parking MOSiR przy Al. Niepodległości 2, w Tarnobrzegu )
Zgłoszenia takie należy kierować najpóźniej jeden dzień przed planowanym wyjazdem.

Przypominamy :

Jeśli autokar wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, przewożone w nim dzieci muszą je mieć zapięte, przejście w autokarze powinno pozostawać wolne, co umożliwia szybkie opuszczenie autokaru w razie ewakuacji, podczas podróży samochodem osobowym dzieci powinny mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, młodsze dzieci powinny podróżować w specjalnych fotelikach, zadbajmy o właściwy załadunek bagaży i sprzętu narciarskiego.

Rady dla najmłodszych: do zjeżdżania i ślizgania wybieraj tylko miejsca do tego przeznaczone, usytuowane z dala od ulicy, stawów i rzek. Nigdy nie ślizgaj się po zamarzniętej rzece, jeziorze – nie wiesz, jak gruba jest warstwa lodu.
Nie wbiegaj na lód, który już się pod kimś załamał. Gdyby lód zaczął pękać, połóż się na nim, w celu rozłożenia ciężaru ciała.

W przypadku, gdy lód się załamie:

Nie wpadaj w panikę, nie wykonuj zbędnych ruchów – działaj szybko i zdecydowanie, złap się krawędzi lodu, wykonuj nogami ruchy pływackie do czasu, aż ciało przyjmie pozycję poziomą, staraj się wypełznąć na lód, trzymaj się mocno podanego lub rzuconego sprzętu, zawsze informuj rodziców i opiekunów o trasie dojścia i powrotu z miejsca spędzania wolnego czasu.

Pamiętaj, że dzięki elementom odblaskowym będziesz lepiej widoczny dla uczestników ruchu drogowego i bezpieczniejszy.

Pomocy szukaj kontaktując się:

997 – Policja
998 – Państwowa Straż Pożarna
999 – Pogotowie Ratunkowe

Źródło: KPP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021