W Tarnobrzegu

Podkarpacki fusion i kreatywni kucharze w Prymasówce

Podkarpacki fusion i kreatywni kucharze w Prymasówce

Przemysław Hajduk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu wygrał VI konkurs kulinarny „Kreatywny Kucharz”. Z kuchnią fusion zmierzyli się młodzi gastronomicy z Rzeszowa, Stalowej Woli, Sandomierza, Krosna, Iwonicza, Iwonicza-Zdroju i Tarnobrzega.

Zadaniem uczestników zmagań pod hasłem „Podkarpacki fusion” było przygotowanie dania głównego z piersi kaczki oraz deseru, w którym wykorzystano mleko lub jego przetwory. Koordynatorkami konkursu były nauczycielki ZSP nr 1 – Agnieszka Domagała i Małgorzata Stefaniak.

Pomysłowość i smak potraw oceniało jury, w którym zasiedli doświadczeni kucharze: przewodniczący komisji Marek Łukasiewicz – właściciel firmy Gastro -Team i szef kuchni restauracji Patio w Tarnobrzegu, Kamil Pindych- szef kuchni Dworu Dwikozy, Piotr Zbyradowski- szef kuchni w restauracji Gawra w Lesku, Maciej Janczy z Dworu Ordynata w Stalowej Woli.

Zdobywca pierwszej nagrody Przemysław Hajduk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu zaprezentował kaczkę sous-vide w pietruszkowym mchu z kompresowaną rzodkiewką oraz puree z maślanki w towarzystwie dyni, temperowanej czekolady oraz kawioru z granata oraz biszkopt czekoladowy otulony kremem miodowo-serowym z agawą i sosem malinowym, mleczkiem pistacjowym , karmelem oraz espumą ze skórek zielonego jabłka i mięty.

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Gładysz z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu, która przygotowała kaczkę na parze z botwinką i szparagami oraz maliny na ciepło podane z lodami z bazylią.

Trzecie miejsce zajął Paweł Fijałka z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu- Zdroju. Podał filet z kaczki z kością podany z puree z groszku zielonego, tatarem z wątróbki i borowików, batatami i sosem jeżynowo-żurawinowym oraz serniczek miodowy w cynamonie podany z sosem malinowym.

Wyróżnienia otrzymali: Sabina Maternia z Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie, Karolina Żebracka z Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu i Arkadiusz Kupiec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli.

Komisja konkursowa wyraziła podziw i uznanie dla uczniów za pomysłowość i oryginalność w komponowaniu smaków i barw przygotowanych dań. W opinii uczestników, konkurs „Kreatywny Kucharz” to nie tylko zmagania i rywalizacja ale także okazja do wymiany doświadczeń, możliwość skorzystania ze wskazówek uznanych fachowców oraz przyjazna i miła atmosfera.

Patronat merytoryczny nad konkursem sprawowało Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Konkursowi patronował prezydent Tarnobrzega, który był fundatorem pucharów i nagród.

ww

Zdjęcia – ZSP nr 1

KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021