Rozrywka

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

Jak zmieniło się otoczenie Jeziora Tarnobrzeskiego przekonali się dziennikarze reprezentujący redakcje z całego województwa podkarpackiego uczestniczący w wizycie studyjnej szlakiem podkarpackich inwestycji.

W spotkaniach z przedstawicielami podkarpackich samorządów, zorganizowanych 7 października przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, uczestniczyli dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni z całego województwa. Celem wizyty były inwestycje zrealizowane w ostatnim czasie na terenie Podkarpacia z dofinansowaniem w ramach RPO Województwa Podkarpackiego. Na trasie znalazł się więc i Tarnobrzeg, a w zainteresowaniu mediów zmiany jakie zaszły nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Dziennikarzy podjął prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Do ich dyspozycji był również rzecznik prasowy tarnobrzeskiego magistratu, Wojciech Lis oraz naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych Urzędu Miasta Tarnobrzega, Joanna Kozub.

Podczas spotkania z dziennikarzami, zarówno w Urzędzie Miasta, jak i w plenerze, mówiono o zakończonych latem tego roku dwóch wielkich inwestycjach realizowanych nad zbiornikiem – „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, etap I.” oraz „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega”. Wartość łącznie tych dwóch projektów to dokładnie 25 209 682,91 zł brutto z czego pozyskane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 wyniosło 14 217 249,13 zł brutto. Dziennikarze dowiedzieli się też o planach inwestycyjnych nad jeziorem, zarówno tych najbliższych, na które Tarnobrzeg już otrzymał decyzję o dofinansowaniu, jak i tych dalszych. W ostatnim czasie dobre wieści dotarły do miasta z Ministerstwa Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej o zapewnieniu finansowania dla zadania „Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą” w wysokości 13,6 mln zł. Dzięki pozyskanemu wsparciu nad jeziorem powstanie ponad 1,5 tysiąca kolejnych miejsc parkingowych. Przy każdym z parkingów zostanie wybudowany budynek toalet publicznych oraz elementy małej infrastruktury. W ramach zadania zostanie wykonany system monitoringu nad jeziorem i liczenia miejsc postojowych na parkingach. Inwestycja została zaplanowana na trzy lata. Jeszcze w tym roku, po wyłonieniu wykonawcy, ruszą roboty przygotowawcze.

Pomimo niesprzyjającej pogody dziennikarze sami przekonali się, jak atrakcyjna infrastruktura, zarówno drogowa, jak i służąca rekreacji, w ostatnim czasie powstała nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Przekonali się także, jakie atrakcje, oczywiście prócz wyjątkowo czystego jeziora, każdego lata przyciągają do Tarnobrzega tłumy turystów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Stypendia Wójta Gminy Grębów dla najlepszych licealistów

rta24.eu14 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021