Fotorelacje

Podpowiadamy prezydentowi jak rozwiązać słupkowy problem

Podpowiadamy prezydentowi jak rozwiązać słupkowy problem

Przynajmniej od kilkunastu dni w Tarnobrzegu trwa zagorzała dyskusja na temat … słupków ulicznych które w biało – czerwonych barwach zostały wmurowane tuż przed siedzibą prezydenta miasta. Podobno nie będzie to jedyne miejsce, w którym zostanie zrealizowana ta inwestycja.

Słupkowy temat niezwykle mocno zainteresował mieszkańców, którzy raczej nie szczędzą pomysłodawcy słów krytyki. W dyskusję wciągnęli się także miejscy rajcy którzy rozumieją problem, który został rozwiązany za pomocą słupków ale pytają razem z mieszkańcami czy nie można było tego po prostu ładniej załatwić.

Rozmiar dyskusji pokazuje, że mieszkańcom nie jest wszystko jedno jak wyglądają ulice Tarnobrzega. Przecież mała architektura która znajduje się na placach, ulicach czy chodnikach może być ozdobą miasta i ma też wpływ na jego postrzeganie nie tylko przez mieszkańców ale także przez przyjezdnych. Wiedzą o tym włodarze większych miast gdzie nie szczędzi się pieniędzy na chociażby świąteczne dekoracje, kwietniki i podobne dodatki.
Według deklaracji zastępcy prezydenta miasta Wojciecha Brzezowskiego wątpliwą ozdobę ma zastąpić żywopłot lub pas zieleni, co też nie wydaje się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.
Dlatego podsuwamy tarnobrzeskiemu magistratowi kilka pomysłów jak można lepiej i ciekawej rozwiązać słupkową sprawę.

Na sam początek idą … stojaki rowerowe. Banalne rozwiązanie i niezwykle potrzebne w szczególności w centrum miasta. Rower to dość popularny środek transportu nie tylko wśród młodzieży szkolnej. W centrum miasta gdzie można załatwić kilka spraw brakuje jednak takiego elementu dlatego rowerzyści często są zmuszani do przypinania rowerów do … znaku drogowego lub ulicznej latarni. Stojaki mogą być przeróżne poczynając od prostych metalowych po te bardziej wymyślne i kolorowe. Pole do popisu jest tu dość spore.

Kolejnym rozwiązaniem mogłyby być ławki które też cieszą się sporym zainteresowaniem. Tutaj też pole do popisu jest naprawdę duże i wybór rodzaju zależy tylko od fantazji kupującego. Tak samo w przypadku donic czy kwietników które mogłyby przyozdobić reprezentacyjny teren przed urzędem.

Jeśli jednak ani stojaki ani ławki ani donice to urząd może ustawić słupki … ale betonowe. Takie jak na placu Głowackiego. Tutaj też można wybrać dowolny kształt od prostokątów przez stożki aż po kule. Z pewnością będzie bardziej estetycznie niż jest teraz…

Andrzej Tomaszewski

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018