Kronika Policyjna

Podsumowanie działań Wielkanoc 2017

Podsumowanie działań Wielkanoc 2017

Policjanci podsumowali działania „Wielkanoc 2017” na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Na drogach było bezpiecznie i spokojnie, od piątku do poniedziałku nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które zdecydowały się kierować pojazdami mimo, że wcześniej piły alkohol. Wszyscy poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo i wykroczenia. Policjanci odnotowali 2 kolizje drogowego z udziałem dzikiej zwierzyny.

Tegoroczne działania „Wielkanoc 2017” trwały cztery dni. W tym okresie na drogach powiatu tarnobrzeskiego pełniło służbę 48 policjantów ruchu drogowego oraz 70 funkcjonariuszy prewencji. Podczas akcji policjanci skontrolowali 310 kierowców, zatrzymali 3 użytkowników dróg pod wpływem alkoholu. Wśród nietrzeźwych kierowców był motorowerzysta i rowerzyści. Policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy, 16 dowodów rejestracyjnych. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym nałożyli 90 mandatów karnych.

Niechlubnym rekordzistą był 28-letni mężczyzna, który 17 kwietnia br. przed godz. 20, został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na ul. Sieleckiej w Tarnobrzegu. Kierował motorowerem marki romet mając 2,37 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo wkrótce stanie przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Do zdarzenia doszło w piątek na terenie gminy Baranów Sandomierski. Mężczyzna kierujący jednośladem był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Podczas świąt Wielkanocnych policjanci wzywani byli do kolizji drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny. W Baranowie Sandomierskim 64-letni kierowca peugeota, jadąc w kierunku Mielca, zderzył się z sarną, która wybiegła z zarośli. W pojeździe uszkodzony został zderzak, pokrywa silnika oraz reflektor i chłodnica.

W Nowej Dębie mężczyzna kierujący audi najechał na bobra. Do zdarzenia doszło na ul. Łagockiego po godz. 22. W pojeździe uszkodzony został zderzak.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021