Kronika Policyjna

Podsumowanie “Majowego Weekendu 2017”

Podsumowanie “Majowego Weekendu 2017”

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających w naszym regionie czuwali policjanci ruchu drogowego i funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. Na drogach powiatu tarnobrzeskiego policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy, w którym ranna została rowerzystka oraz 17 kolizji drogowych. Funkcjonariusze skontrolowali 433 kierujących pojazdami, udaremnili jazdę 6 pijanym kierowcom.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci. Na drogach miasta i poszczególnych miejscowości można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i z dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Podczas ” Majowego weekendu 2017″ policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy, w którym ranna została rowerzystka. Pracowali na miejscu 17 kolizji drogowych. Funkcjonariusze w trakcie działań skontrolowali 433  kierowców, zatrzymali 6 kierowców, którzy prowadzili pojazdy mimo iż wcześniej pili alkohol.

  • W dniu 2 maja br. przed godz. 20, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego. Doszło do niego na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Karasia w Tarnobrzegu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że  57-letni kierowca chevroleta potrącił jadącą rowerem 65-letnią kobietę. Uczestnicy zdarzenia, byli trzeźwi. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala.
  • W dniu 3 maja przed godz. 19 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Trześń (gmina Gorzyce). Badanie alkomatem wykazało u 52-latka 2,20 promila alkoholu w organizmie.
  • Nieco mniej, bo 1,45 promila alkoholu w organizmie miał 26-letni rowerzysta, który leżał na środku jezdni. Pijany mężczyzna nie tylko stwarzał zagrożenie dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 871 w miejscowości Stale (gmina Grębów). Pijany człowiek został zabrany z miejsca zdarzenia i trafił pod opiekę sąsiadów.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021