Kronika Policyjna

Podsumowanie policyjnych działań “Ostatni weekend wakacji”

Podsumowanie policyjnych działań “Ostatni weekend wakacji”

W miniony weekend policjanci na terenie całego kraju prowadzili wzmożone działania „Ostatni weekend wakacji”. W akcję zaangażowali byli również tarnobrzescy policjanci. Na drogach powiatu tarnobrzeskiego było spokojnie i bezpiecznie. W ciągu minionych trzech dni nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 10 kolizji drogowych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości u 1046 kierowców. 6 kierowców straciło uprawnienia, powodem był alkohol, nadmierna prędkość i lekceważenie przepisów prawa ruchu drogowego.

Podczas minionego weekendu na drogach Tarnobrzega i powiatu było spokojnie i bezpiecznie. Piękna pogoda zachęcała do odpoczynku poza domem, wiele osób podróżowało przez nasz powiat, powracając do domów przed rozpoczęciem roku szkolnego. O bezpieczeństwo na drogach dbali policjanci ruchu drogowego, służb prewencyjnych i kryminalnych. W ciągu minionych czterech dni nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano 10 kolizji drogowych.

Niestety pomimo apeli w dalszym ciągu duża liczba kierowców nie stosuje się do znaków i przepisów ograniczających prędkość jazdy pojazdem. Policjanci przeprowadzili łącznie 302 kontrole, spośród których 94 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Mundurowi nałożyli 208 mandatów karnych.

Podczas działań policjanci legitymowali 320 osób, byli nimi kierowcy aut, rowerzyści i osoby piesze. 6 kierowców straciło uprawnienia, powodem był alkohol, nadmierna prędkość i łamanie przepisów.

  • Wczoraj po godz. 20, policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 54-letnia kobieta, kierująca pojazdem marki Dacia, wjechała w wózek dziecięcy, gdy 34-latka z dziećmi w wieku 8 lat i 18 miesięcy przechodziła przez przejście dla pieszych. Młodsze dziecko trafiło do szpitala, po przeprowadzeniu badań wróciło pod opiekę rodziców. Kobieta kierująca pojazdem była trzeźwa. Za rażące naruszenie obowiązujących przepisów 54-latka straciła prawo jazdy. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.
  • W sobotę przed godz. 19, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego rowerzystę. Do zdarzenia doszło na drodze w miejscowości Żupawa w powiecie tarnobrzeskim. Badanie urządzeniem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2,6 promila alkoholu.
  • W niedzielę po godz. 8, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego kierowcę osobowego peugeota. Do zdarzenia doszło na ul. Targowej w Tarnobrzegu. Badanie alkomatem wykazało 0,58 promila alkoholu w jego organizmie.
  • Tego dnia funkcjonariusze, pełniący służbę na tarnobrzeskiej Wisłostradzie, zauważyli poruszającego się z nadmierną prędkością peugeota. Kierowca pojazdu jechał 131 km/h przekraczając dozwoloną prędkości w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h o 81 km.

W ciągu weekendu policjanci ruchu drogowego zabezpieczali także trasę wyścigu kolarskiego – VIII rajdu rowerowego Solidarności i Wolności.

Policjanci ruchu drogowego

Policjant ruchu drogowego

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pijani kierowcy na drogach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu1 marca 2021

W Nowej Dębie seniorka straciła oszczędności – Policja szuka złodzieja

rta24.eu25 lutego 2021

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021

31- latek kradł perfumy znanych marek

rta24.eu24 lutego 2021

Policjantka rozpoznała mężczyznę poszukiwanego listem gończym

rta24.eu22 lutego 2021

W Tarnobrzegu rodzice pozostawili niemowlę bez opieki

rta24.eu18 lutego 2021

Dwóch pijanych mężczyzn kierowało jednym samochodem

rta24.eu17 lutego 2021

Tarnobrzescy policjanci podsumowali 2020 r.- Było bezpieczniej !

rta24.eu16 lutego 2021

Policjanci pomogli mężczyznom śpiącym na mrozie

rta24.eu12 lutego 2021