W powiecie

Podsumowanie projektu w Ślęzakach

Podsumowanie projektu w Ślęzakach

Tegoroczne doposażenie placu zabaw było ostatnim etapem zadania zapoczątkowanego w 2017 roku. Dofinansowanego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020  z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Przez ostatnie trzy lata padło wiele istotnych decyzji. W dniu 26 marca 2017 roku podjęło uchwałę o wyrażeniu woli przystąpienia do „Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020”.

Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 30 marca 2017 roku przyjęto sołectwo Ślęzaki, do „Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2011-2016”.

W maju 2017 roku przy udziale mieszkańców miejscowości Ślęzaki opracowano SOŁECKĄ STRATEGIĘ ROZWOJU WSI, a następnie złożono wniosek   o dofinansowanie realizowanego zadania.

W 2017 r. w ramach I etapu zadania uporządkowano teren wokół stawu i częściowo zagospodarowano.  Wykonano ogrodzenie, zamontowano ławki parkowe oraz drewniany pomost na grobli przy stawie.

W 2018 r.  w ramach II etapu zadania doposażono utworzone miejsce integracji i aktywizacji społecznej w urządzenia siłowni zewnętrznej, dodatkowe ławki oraz palenisko. W ramach zadania powstało miejsce pamięci o miejscowości Ślęzaki, w którym zamontowano 4 dwustronne tablice pamiątkowe, prezentujące miejscowość „wczoraj i dziś”, a w szczególności jej historię, walory turystyczne, najważniejsze zabytki oraz informacje o jej wybitnych mieszkańcach. Pomost który wykonany został                  w ramach I etapu zadania zyskał dodatkową barierkę. Wykonano dodatkowe dojście dla pieszych, a nad głównym wejściem zamontowano bramę wjazdową zachęcającą wszystkich do wspólnej integracji i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W 2019 r. częściowo doposażono miejsce integracji i aktywizacji społecznej w urządzenia placu zabaw oraz obiekty małej architektury, tj.: ławki parkowe, kosz na śmieci i 2 lampy solarne.

 

W tym roku udało się doposażyć miejsce integracji  i aktywizacji społecznej w kolejne urządzenia placu zabaw, tj.:  karuzeli, huśtawki ważki oraz zestawu zabawowego oraz obiekty małej architektury.

 

W uroczystym podsumowaniu, w dniu 23września wzięli udział m.in. Ewy Draus W-ce Marszałek Województwa Podkarpackiego, Jerzy Sudoł Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Jacek Rożek W-ce Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego

Miejsce to jeszcze cztery lata temu stanowiło nieużytek psujący estetykę miejscowości, w chwili obecnej zachęca do wspólnej integracji wszystkich mieszkańców.

 

 

Źródło U.M. i G. Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Za nami 42 Bieg Nadwiślański im. A. Freyera

rta24.eu19 października 2020

Za nami 42 Bieg Nadwiślański im. A. Freyera

rta24.eu19 października 2020

Petenci starostwa będą mieli poczekalnię

rta24.eu19 października 2020

Ograniczenia  w zakresie funkcjonowania Urzędu Gminy Gorzyce

rta24.eu19 października 2020

Zmarł kpt. Bolesław Chmielowiec

rta24.eu19 października 2020

Zmarły dwie kobiety z powiatu , trzy osoby są zakażone

rta24.eu19 października 2020

Dekret Biskupa Sandomierskiego- Dyspensa uczestnictwa we Mszy Świętej

rta24.eu18 października 2020
badanie covid

Na terenie powiatu tarnobrzeskiego działają dwa punkty pobrań wymazów COVID-19

rta24.eu16 października 2020

Krzyż z cmentarza wojennego po renowacji

rta24.eu16 października 2020