W powiecie

Pogwarancyjne usuwanie usterek na siłowniach i placach zabaw

Pogwarancyjne usuwanie usterek na siłowniach i placach zabaw

Zakończono pogwarancyjne usuwanie usterek, trwa montaż urządzeń i niebawem znów plenerowe siłownie i plac zabaw na osiedlach Ocice i Miechocin będą służyć mieszkańcom.

Przeglądy gwarancyjne dwóch siłowni plenerowych i placu zabaw – inwestycji realizowanych w latach 2018/2019 – odbyły się wprawdzie jeszcze w listopadzie 2019 r., ale ze względu na okres zimowy gmina przystała na usunięcie stwierdzonych usterek do końca kwietnia tego roku. Termin wiosenny pokrzyżowała jednak sytuacja epidemiczna. Wykonawca zwrócił się z prośbą o kolejne przesunięcie terminu, tym razem do końca czerwca.

Co wymagało naprawy? W efekcie przeglądu siłowni plenerowej na osiedlu Ocice przy ul. Błonie (inwestycja w ramach zadania „Plac zabaw z elementami do ćwiczeń na świeżym powietrzu”) stwierdzono m.in. brak stabilności urządzenia „surfer – twister” oraz liczne zardzewienia na każdym urządzeniu, zwłaszcza przy rękojeściach oraz na spawach. Rdza pojawiła się też na elementach zjeżdżali i na huśtawce na placu zabaw. Mało tego, na placu zabaw nie wzeszła trawa, która miała stanowić naturalne podłoże placyku. Zadrzewienia, będące wynikiem  złego wykonania antykorozyjnej powłoki ochronnej, pojawiły się też na każdym urządzeniu do ćwiczeń będących na wyposażeniu siłowni plenerowej na osiedlu Miechocin (zadanie pn. „Zagospodarowanie terenu użyteczności publicznej położonego w Tarnobrzegu – Osiedle Miechocin w rozwidleniu dróg gminnych – ul. 12 Października, J. Długosza i St. Orła”).

Wykonawca, firma APIS Sp. z o. o. z Jarosławia, gdy tylko sytuacja pozwoliła, przystąpił do pracy. Obecnie już trwa montaż urządzeń po usunięciu usterek.

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021