Bez kategorii

Policjanci debatowali z działkowcami

Policjanci debatowali z działkowcami

O programie „Bezpieczny Ogród” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiali podczas debaty, tarnobrzescy policjanci z prezesami Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Funkcjonariusze opowiedzieli o zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się działkowcy i odpowiadali na pytania uczestników spotkania. W debacie uczestniczył Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zorganizowali spotkanie z prezesami ogrodów działkowych z miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Tematem spotkania było omówienie głównych celów i metod realizacji programu prewencyjnego “Bezpieczny Ogród 2018”. Zaproszenia na spotkanie przyjęli: Wiceprezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie Delegatura w Tarnobrzegu Jan Lis, Kierownik Delegatury Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie Aneta Komada, członek Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie i jednocześnie Przewodniczący Komisji „Bezpieczny Ogród” Stefan Staniec, a także prezesi i gospodarze ogrodów działkowych miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. W spotkaniu uczestniczyli również dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i powiatu tarnobrzeskiego.

Spotkanie rozpoczął Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła, który przywitał wszystkich prezesów Rodzinnych Ogródków Działkowych oraz uczestników i podkreślił bardzo ważną rolę współpracy między działkowiczami, a Policją we wspólnym dbaniu o bezpieczeństwo na terenie ogrodów działkowych. Zwrócił także uwagę na funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która daje nowe możliwości zgłaszania Policji informacji o miejscach zagrożonych za pomocą sieci internetowej bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania.

Następnie głos zabrał Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek, który mówił o wspieraniu podmiotów odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych, zachęcał działkowców do szerszej współpracy w walce z przestępczością pospolitą – dewastacjami, kradzieżami, włamaniami,  zaśmiecaniem terenu.

W dalszej części spotkania Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych KMP w Tarnobrzegu, przypomnieli o prowadzonym przedsięwzięciu pn. „Dzielnicowy bliżej nas”, a także przybliżyli główne cele programu „Bezpieczny Ogród”, gdzie rozmawiali o zjawiskach ograniczania i wyeliminowania zagrożeń oraz czynników kryminogennych mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa działkowców, a także ochronę mienia na terenach ogrodów działkowych.

Następnie policjanci Zespołu ds. Profilaktyki, Nieletnich i Patologii z Wydziału Prewencji przypomnieli zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Bezpieczeństwa.

Podczas dyskusji działkowcy deklarowali wolę współdziałania z Policją w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ograniczaniu aktów wandalizmu oraz określali dotychczasową współpracę jako wzorową. Policjanci przypomnieli działkowcom, że najlepszym sprzymierzeńcem w trosce o bezpieczeństwo na naszej działce jest czujne oko sąsiada. Dlatego policjanci apelowali: reagujmy zawsze w przypadku, gdy zauważymy obce osoby w okolicy oraz o każdym niepokojącym przypadku informujmy Policję dzwoniąc na numer 997.

Policjanci przypominają:

Każdy obywatel ma możliwość skorzystania z aplikacji informatycznej, jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformowania Policji o zauważonym problemie mającym wpływ na poczucie jego bezpieczeństwa. Wystarczy tylko posiadać internet, wejść na stronę Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i kliknąć ulotkę z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, znajdujący się po prawej stronie. Dalsza obsługa jest bardzo prosta. Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej tam instrukcji obsługi. Później trzeba dokładnie wybrać miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa. Potem jeszcze tylko wybranie odpowiedniej kategorii zgłoszenia, np.: akty wandalizmu, grupowanie się młodzieży, czy wiele innych możliwości do wyboru. Na zakończenie należy zaznaczyć datę i godzinę zdarzenia. Informacja ta ułatwi policjantom zarejestrowanie zdarzenia.

Od uruchomienia aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu tarnobrzeskiego odnotowano łącznie 767 zgłoszeń w tym:

239  potwierdzonych
528 niepotwierdzonych
– spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 76
– przekraczanie prędkości – 64
– nieprawidłowe parkowanie – 44
– dzikie wysypiska – 11
– wypalanie liści – 1
– zaginięcie osoby – 1
–  pożar – 1

Pamiętajmy, że takie zgłoszenie nie jest interwencją policji. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy, należy dzwonić pod numer telefonu 997 lub 112.

KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021