Kronika Policyjna

Policjanci i radio “Leliwa” promowali akcję “Bezpieczna droga do szkoły”

Policjanci i radio “Leliwa” promowali akcję “Bezpieczna droga do szkoły”

We wtorek tarnobrzescy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn.„ Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem akcji jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Działania wspierali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu oraz radio “Leliwa”. Podczas prowadzonych działań mundurowi przypominali najmłodszym zasady prawidłowego poruszania się po drodze, a dorosłym o bezpieczeństwie dziecka podczas podróży.

Z początkiem roku szkolnego wzrasta natężenie ruch drogowego, zwłaszcza w pobliżu szkół i przedszkoli. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających dzieciom, policjanci podejmują działania zmierzające do poprawy ich bezpieczeństwa.

We wtorek policjanci ruchu drogowego i prewencji w ramach akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzili działania kontrolno-prewencyjne na terenie dwóch gmin – Grębowa i Gorzyc. Szczególnym nadzorem została objęta szkoła w Trześni, która znajduję się przy drodze krajowej nr 77, relacji Stalowa Wola-Lipnik-Przemyśl oraz Szkoła Podstawowa w Stalach położona przy drodze wojewódzkiej nr 871, relacji Stalowa Wola-Tarnobrzeg przy których jest duże natężenie ruchu pojazdów osobowych i ciężarowych.

W akcji udział wzięli policjanci wspierani przez przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zwracali uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu, zarówno kierujących, jak i pieszych. Kontrolowali sposób przewożenia dzieci, sprawdzali czy maluchy podwożone samochodami do szkoły są odpowiednio zabezpieczone pasami bezpieczeństwa i podróżują w fotelikach. Podczas spotkania rozmawiali z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza.

Mundurowym towarzyszyła dziennikarka radia “Leliwa”  Ewa Wójcik – Lis, która przyglądała się prowadzonym kontrolom.

Stałym elementem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania organizowane w szkołach z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami. Aspirant Stanisław Ciba z Zespołu ds. profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu podczas spotkania z uczniami mówił o obowiązujących zasadach poruszania się po drodze w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych. Policjant przypominał uczniom najważniejsze numery telefonów służb ratowniczych i jak radzić sobie w różnych sytuacjach na drodze. Ostrzegał przed niebezpiecznymi zachowaniami m.in. przebiegania przez drogę, przechodzenie przez przejście dla pieszych podczas korzystania z telefonu komórkowego oraz zabawy dzieci w rejonie dróg.

Na zakończenie spotkania przedstawiciel Wojewódzkiego Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przekazał uczniom opaski i kamizelki odblaskowe oraz drobne upominki.

Wspólna akcja Policji, Radia Leliwa oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego to działanie edukacyjne skierowane głównie do dzieci. Pamiętajmy jednak, że edukacja o bezpieczeństwie powinna mieć miejsce także w domu, dlatego apelujemy do rodziców o wykorzystywanie wspólnych spacerów do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania po drodze.

Pamiętajmy:

  • Nie każdy pierwszoklasista, może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego, (zgodnie z art. 43 ustawy Prawo Ruchu Drogowego, dziecko do 7-go roku życia, może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej.
  • Opiekunowie, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach, z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Policjanci podczas działań i uczniowie szkoły podstawowej w Trześni

Policjanci podczas działań

Policjanci podczas działań

Policjanci podczas działań

Policjanci podczas działań

policjanci kierują ruchem

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

EUROPOL-pomóż złapać przestępców seksualnych ! Wśród ściganych obywatel Polski

rta24.eu27 października 2020

70-letnia kobieta odpowie za przywłaszczenie portfela

rta24.eu27 października 2020

W porę odnaleźli zaginionego 59- latka i uratowali mu życie

rta24.eu26 października 2020

25- latek odpowie za kradzież rozbójniczą

rta24.eu24 października 2020

Dymitrowie Dużym bus zderzył się z renault

rta24.eu23 października 2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami

rta24.eu23 października 2020

Kampania policji – możesz sprawdzić światła w aucie za darmo

rta24.eu22 października 2020

24-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą, jest w stanie ciężkim

rta24.eu21 października 2020

Dwa pojazdy zderzyły się w Nowej Dębie

rta24.eu20 października 2020