Kronika Policyjna

Policjanci i radio “Leliwa” promowali akcję “Bezpieczna droga do szkoły”

Policjanci i radio “Leliwa” promowali akcję “Bezpieczna droga do szkoły”

We wtorek tarnobrzescy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn.„ Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem akcji jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Działania wspierali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu oraz radio “Leliwa”. Podczas prowadzonych działań mundurowi przypominali najmłodszym zasady prawidłowego poruszania się po drodze, a dorosłym o bezpieczeństwie dziecka podczas podróży.

Z początkiem roku szkolnego wzrasta natężenie ruch drogowego, zwłaszcza w pobliżu szkół i przedszkoli. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających dzieciom, policjanci podejmują działania zmierzające do poprawy ich bezpieczeństwa.

We wtorek policjanci ruchu drogowego i prewencji w ramach akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzili działania kontrolno-prewencyjne na terenie dwóch gmin – Grębowa i Gorzyc. Szczególnym nadzorem została objęta szkoła w Trześni, która znajduję się przy drodze krajowej nr 77, relacji Stalowa Wola-Lipnik-Przemyśl oraz Szkoła Podstawowa w Stalach położona przy drodze wojewódzkiej nr 871, relacji Stalowa Wola-Tarnobrzeg przy których jest duże natężenie ruchu pojazdów osobowych i ciężarowych.

W akcji udział wzięli policjanci wspierani przez przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zwracali uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu, zarówno kierujących, jak i pieszych. Kontrolowali sposób przewożenia dzieci, sprawdzali czy maluchy podwożone samochodami do szkoły są odpowiednio zabezpieczone pasami bezpieczeństwa i podróżują w fotelikach. Podczas spotkania rozmawiali z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza.

Mundurowym towarzyszyła dziennikarka radia “Leliwa”  Ewa Wójcik – Lis, która przyglądała się prowadzonym kontrolom.

Stałym elementem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania organizowane w szkołach z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami. Aspirant Stanisław Ciba z Zespołu ds. profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu podczas spotkania z uczniami mówił o obowiązujących zasadach poruszania się po drodze w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych. Policjant przypominał uczniom najważniejsze numery telefonów służb ratowniczych i jak radzić sobie w różnych sytuacjach na drodze. Ostrzegał przed niebezpiecznymi zachowaniami m.in. przebiegania przez drogę, przechodzenie przez przejście dla pieszych podczas korzystania z telefonu komórkowego oraz zabawy dzieci w rejonie dróg.

Na zakończenie spotkania przedstawiciel Wojewódzkiego Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przekazał uczniom opaski i kamizelki odblaskowe oraz drobne upominki.

Wspólna akcja Policji, Radia Leliwa oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego to działanie edukacyjne skierowane głównie do dzieci. Pamiętajmy jednak, że edukacja o bezpieczeństwie powinna mieć miejsce także w domu, dlatego apelujemy do rodziców o wykorzystywanie wspólnych spacerów do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania po drodze.

Pamiętajmy:

  • Nie każdy pierwszoklasista, może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego, (zgodnie z art. 43 ustawy Prawo Ruchu Drogowego, dziecko do 7-go roku życia, może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej.
  • Opiekunowie, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach, z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Policjanci podczas działań i uczniowie szkoły podstawowej w Trześni

Policjanci podczas działań

Policjanci podczas działań

Policjanci podczas działań

Policjanci podczas działań

policjanci kierują ruchem

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Kierowca fiata wjechał w słup

rta24.eu21 stycznia 2021

Poszukiwany mężczyzna trafił do zakładu karnego

rta24.eu21 stycznia 2021

Nocny drift pijanego kierowcy zakończył się w areszcie

rta24.eu20 stycznia 2021

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Podsumowanie w powiecie

rta24.eu20 stycznia 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021

Uwaga ! W Chmielowie tir zsunął się w kilkunastometrowy nasyp drogi

rta24.eu15 stycznia 2021

85-letni mężczyzna ofiarą złodzieja. Policjanci szukają sprawcy

rta24.eu14 stycznia 2021

Trudne warunki na drogach -zachowaj ostrożność

rta24.eu14 stycznia 2021

Bądź czujny , nie ufaj obcym możesz stracić emeryturę lub oszczędności

rta24.eu13 stycznia 2021