W powiecie

Policjanci kontrolują pojazdy oraz liczbę podróżujących

Policjanci kontrolują pojazdy oraz liczbę podróżujących

Walka z epidemią koronawirusa nakłada na policjantów dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie ludzi. Dlatego policjanci prowadzą kontrole pojazdów przemieszczających się drogami powiatu tarnobrzeskiego. W ostatnim czasie funkcjonariusze skontrolowali 554 kierowców i 42 pasażerów.

W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa, policjanci ruchu drogowego kontrolują kierujących samochodami i autobusami, zwracając szczególną uwagę na powód ich poruszania się po drodze i liczbę podróżujących w nich osób.

Tarnobrzescy policjanci, czuwając nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, skontrolowali 554 kierowców i 42 pasażerów oraz 72 pieszych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 13 kierowców, którzy mimo wypitego alkoholu, zdecydowali się na prowadzenie pojazdu. Stróże prawa zatrzymali 8 praw jazdy i 50 dowodów rejestracyjnych.

  • Policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło na ul. Wyspiańskiego, gdzie na drodze zderzyły się dwa pojazdy osobowe renault i mazda. Funkcjonariusze podczas wyjaśniania zdarzenia wyczuli od 42-letniego kierowcy renault woń alkoholu. Badanie wykazało 2,77 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się że kierowca nie tylko jest sprawcą kolizji, ale ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 42-latek trafił do policyjnego aresztu. Poniesie teraz odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi na wiele lat.
  • Wczoraj po godz. 23, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiego zwierzęcia. Do zdarzenia doszło na drodze nieopodal tarnobrzeskiego osiedla Sobów. 33-letni kierowca skody, jadąc w kierunku miejscowości Furmany, zderzył się z borsukiem, który nagle wybiegł pod pojazd.

Policjanci patrolujący ulice apelujemą również o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących zaleceń. Zostańcie w domu – chrońce swoje życie.

KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021