Kronika Policyjna

Policjanci odnaleźli 81-latkę i otoczyli ją opieką

Policjanci odnaleźli 81-latkę i otoczyli ją opieką

Policjanci z Nowej Dęby pomogli 81-letniej kobiecie, która w nocy opuściła szpitalny oddział i błąkała się po ulicach. Życie pacjentki było zagrożone ponieważ jest ona w podeszłym wieku i cierpi na zaniki pamięci. Na dodatek seniorka, była ubrana jedynie w piżamę i domowe pantofle. Nad ranem, mundurowi odnaleźli seniorkę w strefie bankomatowej, jednego z banków. Była zmęczona i mocno przestraszona. Policjanci otoczyli kobietę opieką.

Kiedy sytuacje życiowe zaskakują nas, nie zawsze pozytywnie, bardzo ważne jest wtedy, żeby mieć kogoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Policjanci doskonale wiedzą, jak różne scenariusze pisze życie. Zawsze reagują, chronią i niosą pomoc potrzebującym.

Dziś, przed godz. 3 w nocy, dyżurny jednostki został powiadomiony, że z oddziału Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, wyszła 81-letnia pacjentka i poszła w nieznanym kierunku.

Z przekazanych informacji wynikało, że seniorka mogła opuścić placówkę w środku nocy, wykorzystując otwarte drzwi szpitala.

Dyżurny tarnobrzeskiej komendy, po ustaleniu rysopisu 81-latki, przekazał go wszystkim patrolom, które natychmiast rozpoczęły poszukiwania. Życie kobiety było zagrożone z uwagi na zaniki pamięci oraz podeszły wiek. Na dodatek była ona ubrana jedynie w cienką piżamę i domowe pantofle.

Mundurowi sprawdzili przyległy teren wokół szpitala, alejki i pobliskie zarośla, lecz seniorki tam nie było. Około godz. 4, jeden z patroli zauważył kobietę odpowiadającą rysopisowi zaginionej, która schroniła się przed zimnem w strefie bankomatowej, jednego z banków.

Seniorka była mocno zmęczona i wystraszona. Policjanci zaopiekowali się starszą panią.

Na miejsce wezwano służby medyczne oraz rodzinę kobiety.

Policja zwraca się z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na starsze, często nieporadne osoby, chore, które potrzebują opieki. Szczególnie pory nocne są dla nich niebezpieczne. Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń

rta24.eu13 października 2021

Tarnobrzescy Wodniacy zajęli II miejsce w zawodach stermotorzystów

rta24.eu8 października 2021

Trzech kierowców przekroczyło prędkość, stracili prawko

rta24.eu7 października 2021

„Bezpieczne Wakacje” konkurs dla dzieci i młodzieży

rta24.eu7 października 2021

Kobieta została potrącona podczas cofania samochodu dostawczego

rta24.eu6 października 2021

Wizyty mundurowych w szkołach

rta24.eu5 października 2021