Kronika Policyjna

Policjanci odnotowują liczne kradzieże na terenie miasta i powiatu

Policjanci odnotowują liczne kradzieże na terenie miasta i powiatu

W ostatnim czasie tarnobrzescy policjanci, na terenie miasta i powiatu odnotowali kilka kradzieży. Tylko wczoraj, na kradzieżach sklepowych, zostały ujęte 3 osoby. Na miejscu interweniowały policyjne patrole. Policjanci przypominają, o tym, że kradzież jest czynem karalnym bez względu na wartość skradzionej mienia.

Wczoraj przed godz. 9, policjanci interweniowali na miejscu kradzieży sklepowej przy ul. Marczaka w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Tarnobrzega, będąc w sklepie zabrał z półki dwie butelki wódki. Na kradzieży mężczyznę przyłapał pracownik, który o zdarzeniu powiadomił policjantów. Powstałe straty szacowane są na kwotę bliską 60 zł.

W innym sklepie policjanci interweniowali w związku z kradzieżą reklamówek foliowych. Do zdarzenia doszło przy ul. Sandomierskiej w Gorzycach. Policjanci ustalili, że 63- letni mężczyzna będąc w sklepie zabrał kilkanaście reklamówek. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem.

Po godz. 11, policjanci w Gorzycach interweniowali na miejscu kradzieży sklepowej w markecie spożywczym przy ul. Sandomierskiej. 67- letnia kobieta wzięła cienie do powiek, za które nie zapłaciła. Mieszkanka Gorzyc za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

Natomiast po godz. 18, mundurowi zostali zawiadomieni o kradzieży sklepowej w markecie spożywczym przy ul. Kazimierza Wielkiego w Tarnobrzegu. 32-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, zabrał ze sklepowej półki słuchawki bezprzewodowe oraz wiertarkę. Złodziej schował swój łup i próbował wyjść z nim ze sklepu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, trafił on do policyjnego aresztu. Wartość skradzionego mienia wynosi ponad 500 zł. Skradziony towar, został odzyskany i trafił z powrotem do sprzedaży. Teraz mężczyzna za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

Tego samego dnia przed godz. 14, policjanci zostali wezwani na miejsce kradzieży roweru, pozostawionego przed jednym z bloków ul. Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Wartość skradzionego mienia wynosi 300 złotych. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta pozostawiła bez opieki swój jednoślad pod drzewem, aby wnieść zakupy, gdy powróciła jednośladu już nie było. Stróże prawa wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Inna kobieta, zawiadomiła policjantów o kradzieży dwóch rowerów. Do zdarzenia doszło ostatniej doby z klatki bloku przy ul. Zwycięstwa w Nowej Dębie. Z ustaleń policjantów wynika, że rowery były pozostawione bez zabezpieczenia. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 2 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowej Dębie.

Zgodnie z nowelizacją kodeksu wykroczeń, która weszła w życie w listopadzie 2018 roku, kradzież rzeczy o wartości powyżej 500 zł jest przestępstwem, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast kradzieże poniżej tej kwoty, kwalifikowane są jako wykroczenie zagrożone karą grzywny.

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Znęcał się nad żoną, grożąc jej pozbawieniem życia

rta24.eu13 maja 2021

Brutalnie pobili 26-latka.Próbowali uniknąć odpowiedzialności

rta24.eu12 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Kolizja w Gorzycach

rta24.eu10 maja 2021

W Dąbrowicy doszło do pożaru mieszkania po wybuchu gazu

rta24.eu9 maja 2021

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021