Kronika Policyjna

Policjanci odwiedzili dzieci w przedszkolu

Policjanci odwiedzili dzieci w przedszkolu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu aktywnie uczestniczą w edukacji dzieci i młodzieży, spotykając się z nimi w przedszkolach oraz szkołach. Kilka dni temu w przedszkolu nr 7 w Tarnobrzegu wizytę złożył aspirant sztabowy Marcin Orzechowski, który przeczytał dzieciom bajkę niemieckiej autorki Liane Schneider pt.” Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego”.

133398743

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy Przedszkola nr 7 z Miejską Komendą Policji w Tarnobrzegu, a także istniejącego w placówce „Klubu Czytających Rodziców”, do którego zapraszani są rodzice przedszkolaków oraz przedstawiciele różnych zawodów.

Kilka dni temu wizytę przedszkolakom złożył p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu aspirant sztabowy Marcin Orzechowski.

1508984072

Wizyta funkcjonariusza miała charakter edukacyjno- profilaktyczny, a jej celem było uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwa w życiu codziennym mogą je spotkać i jak się przed nimi uchronić. Dzieci poznały zasady „Jak być bezpiecznym”.

Na podstawie przeczytanego opowiadania, niemieckiej autorki Liane Schneider pt.: „Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego”, policjant rozmawiał z przedszkolakami o bezpieczeństwie dziecka w ruchu drogowym.

1886989128

Dzieci z dużym skupieniem wsłuchiwały się w fragment opowiadania, w którym bohaterka musiała samodzielnie podjąć decyzję „Zuzia dobrze zna drogę do szkoły. Dziś jednak jest zablokowana jedna z ulic. Co teraz? Czy Zuzia powinna posłuchać mężczyzny, który chce wskazać jej drogę? Przecież nie zna tego pana. Zuzia wie, że nie należy słuchać nieznajomych”, czekając z zainteresowaniem, jak zakończy się przygoda dziewczynki.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021