Kronika Policyjna

Policjanci odwiedzili dzieci w przedszkolu

Policjanci odwiedzili dzieci w przedszkolu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu aktywnie uczestniczą w edukacji dzieci i młodzieży, spotykając się z nimi w przedszkolach oraz szkołach. Kilka dni temu w przedszkolu nr 7 w Tarnobrzegu wizytę złożył aspirant sztabowy Marcin Orzechowski, który przeczytał dzieciom bajkę niemieckiej autorki Liane Schneider pt.” Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego”.

133398743

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy Przedszkola nr 7 z Miejską Komendą Policji w Tarnobrzegu, a także istniejącego w placówce “Klubu Czytających Rodziców”, do którego zapraszani są rodzice przedszkolaków oraz przedstawiciele różnych zawodów.

Kilka dni temu wizytę przedszkolakom złożył p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu aspirant sztabowy Marcin Orzechowski.

1508984072

Wizyta funkcjonariusza miała charakter edukacyjno- profilaktyczny, a jej celem było uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwa w życiu codziennym mogą je spotkać i jak się przed nimi uchronić. Dzieci poznały zasady “Jak być bezpiecznym”.

Na podstawie przeczytanego opowiadania, niemieckiej autorki Liane Schneider pt.: “Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego”, policjant rozmawiał z przedszkolakami o bezpieczeństwie dziecka w ruchu drogowym.

1886989128

Dzieci z dużym skupieniem wsłuchiwały się w fragment opowiadania, w którym bohaterka musiała samodzielnie podjąć decyzję „Zuzia dobrze zna drogę do szkoły. Dziś jednak jest zablokowana jedna z ulic. Co teraz? Czy Zuzia powinna posłuchać mężczyzny, który chce wskazać jej drogę? Przecież nie zna tego pana. Zuzia wie, że nie należy słuchać nieznajomych”, czekając z zainteresowaniem, jak zakończy się przygoda dziewczynki.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Znęcał się nad żoną, grożąc jej pozbawieniem życia

rta24.eu13 maja 2021

Brutalnie pobili 26-latka.Próbowali uniknąć odpowiedzialności

rta24.eu12 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Kolizja w Gorzycach

rta24.eu10 maja 2021

W Dąbrowicy doszło do pożaru mieszkania po wybuchu gazu

rta24.eu9 maja 2021

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021