Kronika Policyjna

Policjanci poradzili kontrole ze Strażą Rybacką

Policjanci poradzili kontrole ze Strażą Rybacką

Tarnobrzescy policjanci wspólnie z strażnikami Państwowej Straży Rybackiej w Tarnobrzegu podsumowali prowadzone działania, których celem jest ograniczenie nielegalnego połowu ryb oraz zapobieganie tworzeniu się dzikich wysypisk. Efektem było ujawnienie 38 wykroczeń. Wspólne służby odbywały się wzdłuż rzeki Wisła i Jeziora Tarnobrzeskiego oraz terenów leśnych w gminie Nowa Dęba i Baranów Sandomierski.

Wspólne działania obu służb, mają na celu ograniczenie nielegalnego połowu ryb oraz prowadzenia profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami. Policjanci i strażnicy przeprowadzili 9 takich kontroli podczas których ujawnili 38 wykroczeń. Patrole sprawdzały, czy wędkarze posiadają uprawnienia do prowadzenia amatorskiego połowu ryb, sprawdzali złowione ryby pod kątem legalności i wymaganych wymiarów ochronnych oraz czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń. Kontrole przeprowadzone zostały w rejonie rzeki Wisła, Jeziora Tarnobrzeskiego oraz akwenu wodnego w Nowej Dębie.

Na terenach leśnych, patrole kontrolowały, czy nie dochodzi do tworzenia się dzikich wysypisk. W tym roku policjanci ujawnili 8 dzikich wysypisk śmieci. 3 przypadki ujawniono w gminie Nowa Dęba, 2 na terenie gminy Gorzyce i 3 w Tarnobrzegu. W dwóch przypadkach zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym okazały się przestępstwem – art. 183 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy, osoby łowiące ryby powinny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie od właściciela wód na prowadzenie połowu. Ponadto należy pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym.

Pozostawianie odpadów w lesie jest ścigane oprócz Policji przez odpowiednie służby leśne. Odpowiednie organy samorządowe lub Policja mogą zwrócić się do sądu w celu nałożenia kary na osobę zaśmiecającą. Grzywnę taką wymierza się w wysokości do 5 tys. złotych. Jeżeli osoba ukarana nie zapłaci grzywny, można tę karę zamienić na pracę społeczną, a w przypadku odmowy na karę aresztu do 30 dni. Sprawca ponosi również wszelkie koszty związane z usunięciem pozostawionych zanieczyszczeń.

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

EUROPOL-pomóż złapać przestępców seksualnych ! Wśród ściganych obywatel Polski

rta24.eu27 października 2020

70-letnia kobieta odpowie za przywłaszczenie portfela

rta24.eu27 października 2020

W porę odnaleźli zaginionego 59- latka i uratowali mu życie

rta24.eu26 października 2020

25- latek odpowie za kradzież rozbójniczą

rta24.eu24 października 2020

Dymitrowie Dużym bus zderzył się z renault

rta24.eu23 października 2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami

rta24.eu23 października 2020

Kampania policji – możesz sprawdzić światła w aucie za darmo

rta24.eu22 października 2020

24-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą, jest w stanie ciężkim

rta24.eu21 października 2020

Dwa pojazdy zderzyły się w Nowej Dębie

rta24.eu20 października 2020