Kronika Policyjna

Policjant po służbie udaremnił jazdę pijanemu kierowcy

Policjant po służbie udaremnił jazdę pijanemu kierowcy

Policjantem jest się także poza godzinami służby. Udowodnił to funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, który wracając po służbie zatrzymał pijanego kierowcę volkswagena. Bez chwili wahania podjął interwencję wobec kierującego i powiadomił o tym dyżurnego. Jak się okazało, 19-letni pirat drogowy miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

W sobotę po godz. 6, policjant z Tarnobrzega, wracając ze służby, zauważył volkswagena golfa, który wykonywał na drodze niebezpieczne manewry. Kierowca pojazdu poruszał się z dużą prędkością, wjechał na skrzyżowanie, mimo czerwonego światła, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców. Następnie wjechał na chodnik, po którym kontynuował jazdę. Na dodatek przewoził pasażerów.

Policjant ruszył za volkswagenem, usiłując zatrzymać pojazd, jednak kierowca golfa przyspieszył i zaczął uciekać. Poruszał się z dużą prędkością, nie zatrzymał się przed przejściem, narażając pieszego na niebezpieczeństwo, w pewnym momencie uciekał jadąc „pod prąd”. Po kilkunastu minutach policjant zatrzymał pojazd. Wtedy młody kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusz dogonił pirata drogowego, obezwładnił i założył kajdanki. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomił dyżurnego. Na miejscu interweniowali policjanci ruchu drogowego.

Kierowcą golfa okazał się 19-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Badanie alkomatem wykazało 1,67 promila w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, młody człowiek tego samego ranka uszkodził zaparkowanego forda. Obecnie ustalana jest wartość powstałej szkody.

Za popełnione przestępstwo 19-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci odnaleźli 81-latkę i otoczyli ją opieką

rta24.eu17 września 2021

Wypadek w Stalach- Ranni dwaj policjanci

rta24.eu17 września 2021

Coraz więcej osób bez maczek w pomieszczeniach, będą wzmożone kontrole

rta24.eu16 września 2021

47-latek z Tarnobrzega z zarzutami o nękanie i groźby

rta24.eu16 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Wypadek w Dymitrowie Dużym. Piesza zginęła pod kołami ciężarówki

rta24.eu15 września 2021

Policyjni wodniacy podsumowali działania nad Jeziorem

rta24.eu15 września 2021

Areszt tymczasowy dla 25-latka podejrzanego o zabójstwo

rta24.eu14 września 2021

Zatrzymany 22-latek, poszukiwany Europejskim Nakazem Zatrzymania

rta24.eu13 września 2021