Kronika Policyjna

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Nowej Dębie, po służbie, zatrzymał niebezpiecznie jadącego kierowcę mercedesa. Okazało się, że kierujący miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 26-letni mieszkaniec Baranowa Sandomierskiego stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

W ubiegłą sobotę, przed godz. 23, policjant wracając po służbie do domu, w Nowej Dębie, na krajowej 9, zwrócił uwagę na osobowego mercedesa. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Kierujący wykonywał niebezpieczne manewry, nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policjant bez chwili namysłu zawrócił swój samochód i ruszył za kierowcą mercedesa, a o swoich podejrzeniach powiadomił najbliższy patrol. Jego zdecydowane działanie pozwoliło zatrzymać do kontroli drogowej mercedesa.

Autem podróżowały dwie osoby.  Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski. Kiedy policjanci otworzyli drzwi od kierowcy wyczuli alkohol. Dodatkowo mężczyzna miał problemy z utrzymaniem się na własnych nogach. Jego pasażer również był nietrzeźwy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 26-latka, badanie wykazało 2,11 promila w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 178a kodeksu karnego – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Posterunkowy Grzegorz Wilk służbę w szeregach Policji pełni dopiero od 6 miesięcy. Swoim zachowaniem udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym.

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

53-latek tymczasowo aresztowany za stalking

rta24.eu20 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Pijany kierowca wiózł poszukiwaną kobietę

rta24.eu16 kwietnia 2021

Minionej doby trzech kierowców straciło prawo jazdy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Piła domowe nalewki i “opiekowała” się synkami

rta24.eu14 kwietnia 2021

42-latek usiłował podpalić stodołę swoich krewnych

rta24.eu13 kwietnia 2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Trześni

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Zatrzymany pijany rowerzysta, był poszukiwany

rta24.eu10 kwietnia 2021