Kronika Policyjna

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Policjantem jest się niezależnie od sytuacji, a każdy dzień przynosi wiele wyzwań, nie tylko na służbie. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, jadąc nakarmić psa służbowego, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna miał 1,62 promila alkoholu w organizmie, gdy wracał swoim samochodem z działki. Będąc pod silnym działaniem alkoholu pokonał ponad 20 km. Teraz będzie odpowiadać przed sądem. Reagujmy widząc pijanego kierowcę, może to zapobiec wielu tragediom.

Kierowca nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy i nie stosował się do przepisów ruchu drogowego, jechał zygzakiem i stwarzał niebezpieczeństwo dla innych użytkowników. Policjant bez chwili namysłu ruszył za kierowcą golfa. Kierowca wjechał na tarnobrzeskie osiedle Serbinów i zatrzymał się na parkingu przed blokiem.

Policjant przedstawił się i okazał legitymację służbową i wyciągnął kluczyki ze stacyjki volkswagena. O całym zdarzeniu poinformował dyżurnego.

Kierowca golfa był pijany i miał duże problemy z utrzymaniem się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że 68–letni mieszkaniec Tarnobrzega miał 1,62 promile alkoholu w organizmie.

Szybka reakcja starszego sierżanta Emila Prucnala z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu nie pozwoliła na dalszą, niebezpieczną podróż pijanego kierowcy. Za popełnione przestępstwo, mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Reagujmy, widząc, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta – poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wypadkom drogowym i wielu tragediom.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Jechali za szybko, zatrzymani przez SPEED stracili prawo jazdy

rta24.eu23 czerwca 2021

Pijany kierowca mercedesa, uciekał przed policjantami pieszo krajową 9

rta24.eu22 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

rta24.eu22 czerwca 2021

Groźne zderzenie na ulicy Kopernika.

rta24.eu21 czerwca 2021

3-latek zgubił rodziców nad jeziorem. Pomogli policyjni wodniacy

rta24.eu21 czerwca 2021

Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2021

rta24.eu21 czerwca 2021

Poranne wypadki w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu18 czerwca 2021

Wypadek na ulicy Sienkiewicza

rta24.eu15 czerwca 2021

Poszukiwany wpadł w ręce policji, bo przeszkadzała mu zabawa dzieci

rta24.eu15 czerwca 2021