Kronika Policyjna

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Policjantem jest się niezależnie od sytuacji, a każdy dzień przynosi wiele wyzwań, nie tylko na służbie. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, jadąc nakarmić psa służbowego, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna miał 1,62 promila alkoholu w organizmie, gdy wracał swoim samochodem z działki. Będąc pod silnym działaniem alkoholu pokonał ponad 20 km. Teraz będzie odpowiadać przed sądem. Reagujmy widząc pijanego kierowcę, może to zapobiec wielu tragediom.

Kierowca nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy i nie stosował się do przepisów ruchu drogowego, jechał zygzakiem i stwarzał niebezpieczeństwo dla innych użytkowników. Policjant bez chwili namysłu ruszył za kierowcą golfa. Kierowca wjechał na tarnobrzeskie osiedle Serbinów i zatrzymał się na parkingu przed blokiem.

Policjant przedstawił się i okazał legitymację służbową i wyciągnął kluczyki ze stacyjki volkswagena. O całym zdarzeniu poinformował dyżurnego.

Kierowca golfa był pijany i miał duże problemy z utrzymaniem się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że 68–letni mieszkaniec Tarnobrzega miał 1,62 promile alkoholu w organizmie.

Szybka reakcja starszego sierżanta Emila Prucnala z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu nie pozwoliła na dalszą, niebezpieczną podróż pijanego kierowcy. Za popełnione przestępstwo, mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Reagujmy, widząc, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta – poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wypadkom drogowym i wielu tragediom.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

W Rozalinie znaleźli amunicję z II wojny światowej

rta24.eu31 lipca 2020

Medale i odznaczenia dla tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu31 lipca 2020

Fałszywy “wnuczek” próbował oszukać mieszkańców Tarnobrzega

rta24.eu29 lipca 2020

Święto Policji tarnobrzeskich funkcjonariuszy

rta24.eu27 lipca 2020

W Dymitrowie Dużym tir wjechał do rowu

rta24.eu21 lipca 2020

Mieszkaniec Tarnobrzega rozpowszechniał pornografię

rta24.eu20 lipca 2020

Pijany 22- latek uczył się jeździć samochodem

rta24.eu16 lipca 2020

Ćwiczenia służb ratunkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim

rta24.eu14 lipca 2020