W powiecie

Policyjne patrole przypominają o zasłanianiu ust i nosa

Policyjne patrole przypominają o zasłanianiu ust i nosa

Minął pierwszy tydzień od kiedy mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Zdecydowana większość mieszkańców Tarnobrzega do nowych obostrzeń podeszła odpowiedzialnie i zakłada maseczki ochronne. Policjanci angażują się w informowanie mieszkańców o nowych przepisach, a osoby, które przez roztargnienie ich nie miały mogły liczyć na wsparcie. Niestety zdarzają się przypadki, w których osoby lekceważą przepis. One muszą liczyć się z konsekwencjami.

Od 16 kwietnia 2020 roku policyjne patrole angażują się w informowanie mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego o obowiązku zasłaniania ust oraz nosa. Dotyczy to wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz poruszających się samochodami, motocyklami i rowerami. Zdecydowana większość mieszkańców od pierwszego dnia, obowiązującego przepisu stosuje się do obostrzeń. Zapominalscy i roztargnieni mogli liczyć na wyrozumiałość funkcjonariuszy, którzy przypominali im o obowiązujących przepisach.

Jednak w przypadkach rażącego ignorowania przepisów funkcjonariusze wypisywali mandaty i kierowali wnioski o ukaranie do sądu.

  • Wczoraj przed godz. 20, policjanci zostali wezwani do sklepu spożywczego, w którym mężczyzna wszczął awanturę z pracownikami. Na miejsce pojechali funkcjonariusze. Okazało się, że w jednym ze sklepów przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu mężczyzna zachowuje się agresywnie. Był nim 39-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba. Mężczyzna będąc w sklepie nie posiadał zasłoniętych ust i nosa. Był agresywny w stosunku do personelu oraz innych klientów, wypowiadał słowa wulgarne i lekceważąco odnosił się do interweniujących policjantów. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie 39-latka i teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.
  • Przed godz. 9, policjanci pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, interweniowali wobec 37-latka. Pieszy spacerował ul. Sienkiewicza, bez zasłoniętych ust i nosa, miał jednak wokół szyi chustę. Gdy policjanci zwrócili mu uwagę aby zasłonił usta i nos, mężczyzna odmówił. Oświadczył, że nie będzie stosował się to nowych przepisów, bo mu się nie podobają, krzyczał przy tym i używał słów wulgarnych. Policjanci ukarali 39-latka mandatem.
  • Kolejni dwaj mężczyźni lekceważąco podeszli do obowiązujących przepisów. Po godz. 22, na tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle pili alkohol. Mężczyźni nie mieli zasłoniętych ust i nosa i zachowywali się głośno. Na miejscu interweniowali policjanci. Gdy funkcjonariusze zapytali ich czy mają maseczki ochronne zaczęli się agresywnie zachowywać. Dwaj mężczyźni w wieku 27 i 32 lata za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Z obowiązku zakrywania twarzy zwolnione są m.in.:

  • dzieci do ukończenia 4. roku życia;
  • osoby podróżujące samochodem samotni lub z dzieckiem do ukończenia 4. roku życia;
  • osoby, która nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane);
  • osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach) z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów;
  • duchowni sprawujący kult religijny;
  • kierowcy publicznego transportu zbiorowego lub kierujący samochodem wykonującym zarobkowy przewóz osób, jeżeli zapewnione jest oddzielenie kierującego od przewożonych osób;
  • żołnierz podczas zadań służbowych.

KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021