W Tarnobrzegu

Policyjne święto

Policyjne święto

Awanse na wyższe stopnie, odznaczenia i wyróżnienia dla policjantów, pracowników cywilnych, a także dla samorządowców i duchownych, w tym Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza – tak policjanci z Tarnobrzega w miniony czwartek, 18 lipca, obchodzili swoje święto.

– Tegoroczne święto policji jest wyjątkowe, bowiem w tym roku przypada setny jubileusz powołania policji państwowej. 24 lipca 1919 roku sejm powołał policję państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku w II Rzeczpospolitej. Nawiązując do tej tradycji, w lipcu 1995 roku Sejm RP ustanowił dzień 24 lipca świętem policji – takimi słowami przywitała zaproszonych na tę uroczystość gości, podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Policyjne święto, w którym wzięli udział m. in. Ordynariusz Sandomierski Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Komendant Wojewódzki Policji Henryk Moskwa, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, a także samorządowcy: Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Bogusław Potański, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur, Wójt Gminy Gorzyce Leszek Surdy, Wójt Grębowa Kazimierz Skóra, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu kapitan Daniel Myszka, Komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu Robert Kędziora, Zastępca Komendanta WOG z Nowej Dęby major Tomasz Czekaj, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Kamil Kalinka, Prokurator Okręgowy Janusz Woźnik, Zastępca Prokuratura Rejonowego Mirosław Chamera, Prezes Sądu Okręgowego Tomasz Rożek, Prezes Sądu Rejonowego Karolina Brańska oraz Tadeusz Zych – Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, odbywało się w tym roku na dziedzińcu dzikowskiego zamku.

Policyjne święto było czasem podsumowań.– Wiemy, że społeczeństwo Tarnobrzega i Powiatu Tarnobrzeskiego oczekuje od nas profesjonalizmu i zaangażowania, szybkiego i skutecznego działania i bycia partnerem godnym zaufania. Z dumą mogę podkreślić, że osiągane przez nas wyniki służbowe plasują naszą jednostkę na wysokim miejscu w województwie, a Tarnobrzeg i Powiat Tarnobrzeski to rejon bezpieczny na mapie Podkarpacia – mówił Stanisław Sekuła, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu. Bez wsparcia samorządów byłoby nam trudniej realizować nasze zadania.

O tym, że współpraca ta jest dla policjantów bardzo ważna, dali oni wyraz podczas swojego święta nagradzając samorządowców specjalnymi wyróżnieniami.

Okazało się, że także samorządowcy bardzo cenią sobie pracę policji i trwającą od lat współpracę.

– Wasza służba jest służbą szczególną – podkreślił Jerzy Sudoł, Starosta Tarnobrzeski. – Wiem, że możemy zawsze na was liczyć, że znajdujemy w was oparcie i że, zwłaszcza w trudnych chwilach, zawsze jesteście z nami.

W swym wystąpieniu Jerzy Sudoł przypomniał czasy powodzi, która w 2001 roku nawiedziła nasz powiat, kiedy to podczas zwoływania w sztabu kryzysowego, pierwszą osobą, która pojawiła się w starostwie był Zbigniew Matys, ówczesny komendant policji w Tarnobrzegu.

– Zawsze możemy liczyć na was, policjantów, tak samo jak na straż pożarną i na wojsko – dodał starosta.

Podobnych słów uznania dla pracy policji podczas swych wystąpień nie szczędzili inni goście. Niektórzy nawet podkreślali, że policja, szczególnie ta drogowa, świetnie łagodzi obyczaje.

policja8

policja3

policja7

policja4

policja5

policja

policja6

policja1

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021