Kronika Policyjna

Policyjny pies Nero na spotkaniu z najmłodszymi mieszkańcami

Policyjny pies Nero na spotkaniu z najmłodszymi mieszkańcami

Tarnobrzescy funkcjonariusze oraz policyjny pies Nero spotkali się z dziećmi, które nie wyjechały na zorganizowane formy wypoczynku i pozostały w mieście. Spotkanie miało miejsce w Tarnobrzeskim Domu Kultury przed seansem kinowym. W trakcie spotkania, funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa na drodze, konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, bezpiecznego korzystania z internetu oraz zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać i co należy zrobić w przypadku ataku psa.

Wczoraj policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz policyjny pies Nero spotkali się z dziećmi. Spotkanie odbyło się przed seansem kinowym w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań podczas zabaw nad wodą. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność zapinania pasów w trakcie jazdy samochodem oraz noszenia elementów odblaskowych.

Dzieci mogły dowiedzieć się – co to są zachowania ryzykowne, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i co należy zrobić w przypadku ataku psa. Ogromne emocje towarzyszyły dzieciom podczas wejścia na scenę policyjnego psa Nero. Policjant przypomniał najmłodszym, jak należy postępować z czworonogiem podczas zabaw oraz jaką należy przyjąć postawę podczas ataku psa.

Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczynią się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi mogą się spotkać.

Na koniec spotkania policjanci rozdali dzieciom uczestniczącym w quziez z zakresu bezpieczeństwa materiały edukacyjne i przybory szkolne.

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby

rta24.eu8 lipca 2021

Wieczorna interwencja strażaków i przypalona potrawa

rta24.eu8 lipca 2021

Ruszyły zgłoszenia do Jarmarku Dominikańskiego

rta24.eu7 lipca 2021

Pijany kierowca, z dożywotnim zakazem spowodował wypadek

rta24.eu7 lipca 2021