Fotorelacje

Poloneza czas zacząć … studniówkowe szaleństwo w powiatowych szkołach

Poloneza czas zacząć … studniówkowe szaleństwo w powiatowych szkołach

Już za 100 dni napiszą egzamin dojrzałości, ale zanim przyjdzie czas intensywnej nauki, pora na najważniejszy w życiu bal. Na balu maturalnym 14 stycznia w Restauracji Dębianka bawiła się młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie – kierunków fryzjerstwo i cnc. Za 4 lata nauki i wspólnej pracy dziękowała uczniom dyrektor szkoły – Iwona Strojek. Wspaniałej zabawy studniówkowej oraz pomyślnie zdanej matury życzył uczniom starosta Paweł Bartoszek. Po oficjalnych przemówieniach i podziękowaniach zabrzmiały pierwsze takty poloneza. Wyczynom tanecznym przyglądali się zaciekawieni rodzice. Uczniowie przygotowali dla wszystkich niespodziankę w postaci programu kabaretowego.

W tym samym dniu w restauracji Magnolia odbył się bal Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Zaproszeni goście – dyrektor szkoły Janina Lubera, wicestarosta Krzysztof Pitra, burmistrz Wiesław Ordon, ks. dr Mieczysław Wolanin, przedstawiciel rodziców Grzegorz Trela życzyli uczniom niezapomnianej zabawy oraz powodzenia na maturze i w dorosłym życiu. Słowa patrona szkoły J. Kochanowskiego: ,,Dziś bądź wesół , dziś użyj biesiady, o przyszłym dniu niechaj próżnej rady…” przyświecały uczniom, bal trwał do samego rana i był dla młodzieży niepowtarzalnym przeżyciem.

20 stycznia 2017 r. już po raz 42 w historii Zespołu Szkół w Gorzycach odbyła się zabawa studniówkowa (pierwsi maturzyści opuścili jej mury w 1976 r.). W tym roku szkolnym w jednej klasie naukę ukończy 26 maturzystów; stąd łącznie z nauczycielami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi w zabawie uczestniczyło 60 osób. – Nasze spotkanie jest wyrazem szacunku do tradycji szkoły, która nakazuje aby na 100 dni przed egzaminem maturalnym spędzić czas na zabawie, rozmowach, wspomnieniach; zapomnieć o nauce, lekcjach, ocenach. To niepowtarzalne chwile, taki dzień zdarza się tylko raz – mówił Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor szkoły. Gościem szczególnym podczas zabawy studniówkowej był Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Pan Paweł Bartoszek, który przypomniał o osiągnięciach uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach (pierwsze miejsce w kraju w rankingu szkolnictwa zawodowego w zawodzie technik mechanik według gazety Rzeczpospolita) oraz życzył: niech ta studniówka będzie wydarzeniem, które zapisze się jako kolejna piękna karta w historii szkoły.

źródło: Powiat Tarnobrzeski

Fot. Anna Janeczko/Zespół Szkół w Gorzycach/Tomasz Młyniec/Roman Śmiechowski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018