W Tarnobrzegu

Pomnik ks. prałata Michała Józefczyka. Komitet budowy apeluje o datki

Pomnik ks. prałata Michała Józefczyka. Komitet budowy apeluje o datki

Inicjatorzy zbiórki, którym przewodzi radny Witold Zych apelują do tarnobrzeżan w kraju i za granicą o wsparcie finansowe. Chcą zebrać około 40 tysięcy złotych, aby upamiętnić wieloletniego proboszcza parafii pw. MBNP na Serbinowie.

– Pomnik będzie symbolem naszej wdzięczności za to, co uczynił dla nas wszystkich ten skromny kapłan, który swoim życiem i działalnością codziennie pokazywał czym jest miłość bliźniego i co znaczy mieć miłosierne serce wrażliwe dla najbardziej potrzebujących – apeluje Witold Zych, przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika ks. Michała Józefczyka.

Pomnik ma być odlanym z brązu popiersiem. Jego wykonania podejmie się rzeźbiarz Adam Zwolak, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Lokalizacja pomnika nie jest jeszcze uzgodniona, ale członkowie komitetu chcieliby, aby stanął na Pl. Surowieckiego w tzw. Panteonie Zasłużonych.

ks-mjozefczyk

Ksiądz Michał Józefczyk zmarł 20 czerwca 2016 roku na skutek choroby nowotworowej. Został pochowany na cmentarzu w Sobowie obok Kaplicy Wszystkich Świętych. Jego ostatnim życzeniem było to, aby na pogrzeb nie przynosić kwiatów a zebrane ofiary przeznaczyć na dokończenie budowy hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Zebrano wówczas ok. 90 tys. zł.
Poniżej apel z numerem konta, na jakie można wpłacać pieniądze na budowę pomnika.

ww

2 komentarze

Komentarze

  1. Witold Zych

    28 grudnia 2016 at 11:28

    W imieniu Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ks. Michała Józefczyka dziękuję portalowi RTA24.EU za poinformowanie opinii publicznej o naszym apelu.

  2. dino

    1 stycznia 2017 at 17:56

    Wszystko to ładnie aczkolwiek dzisiaj w czasie Mszy Świętej nowy proboszcz powiedział, że największym pomnikiem jest wzniesiona świątynia i wszystkie dzieła dookoła niej przy czym jedno wciąż się buduje. Ksiądz Proboszcz Józefczyk prosił, żeby na pogrzeb nie przynosić kwiatów a zamiast tego złożyć ofiarę na rozpoczęte hospicjum na Miechocinie. Już wtedy wielu dygnitarzy pokazał gdzie ma prośbę proboszcza Michała przynosząc wieńce i bukiety kwiatów i ten pomnik wpisuje się ten klimat.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Powiatowe inwestycje drogowe w gminie Baranów Sandomierski

rta24.eu7 sierpnia 2020

Kajakiem do Gdańska przez Gminę Baranów Sandomierski

rta24.eu6 sierpnia 2020
policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

Jan Mroczek gościem organowego czwartku

rta24.eu4 sierpnia 2020

Uwaga – obowiązuje zakaz wstępu na teren poligonu!

rta24.eu3 sierpnia 2020

„Lato z Radiem” w Tarnobrzegu

rta24.eu3 sierpnia 2020

Bieg w rocznicę Powstania Warszawskiego

rta24.eu3 sierpnia 2020

Muzeum Siarki w Tarnobrzegu najlepszą atrakcją turystyczną w kraju!

rta24.eu31 lipca 2020

Medale i odznaczenia dla tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu31 lipca 2020