W powiecie

Pomoc dla szpitala od Fundacji TVN „nie jesteś sam”

Pomoc dla szpitala od Fundacji TVN „nie jesteś sam”

Sto pięćdziesiąt tysięcy złotych otrzymał Szpital Powiatowy w Nowej Dębie od Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Za te pieniądze będzie można kupić między innymi nowy autoklaw.

Pismo do prezes fundacji Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z prośbą o wsparcie finansowe na zakup środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego niezbędnego w obecnej sytuacji epidemiologicznej, szpital złożył 6 kwietnia br. – 9 kwietnia dostaliśmy odpowiedź, że otrzymaliśmy 150 tys. zł. – mówi Wiesława Barzycka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. – Pieniądze, zgodnie z umową, mają trafić na konto lecznicy do 17 kwietnia.

W czasie trzech miesięcy od daty otrzymania darowizny placówka ma się rozliczyć z fundacją dokumentami, które potwierdzą jej działania.

Wiesława Barzycka przyznaje, że potrzeby szpitala w obecnej sytuacji są duże, póki co jednak podstawowe środki ochrony osobistej nie są największym problemem, bo szpital ma sponsorów, który ba co dzień mu pomagają. Pomaga też Urząd Wojewódzki. Potrzebny jest za to nowy autoklaw, urządzenie do sterylizacji tkanin i narzędzi chirurgicznych oraz wszelkich instrumentów medycznych. I dzięki wsparciu fundacji, taki zakup będzie możliwy.

Sytuacja szpitala w Nowej Dębie jest stabilna. Wciąż jednak odwołane są planowe zabiegi i przyjęcia, ale na bieżąco przyjmowani są pacjenci potrzebujący natychmiastowej interwencji i pomocy. Działa oddział położniczy. Oddział psychiatryczny przyjmuje pacjentów w nagłym trybie. Do szpitala trafią też pacjenci z objawami infekcji. W specjalnej, izolowanej strefie pobierane są od nich próbki do badań na koronawirusa i tam też chorzy oczekują na wyniki. Dotychczas nie zdarzyło, by u kogoś potwierdzono tu wynik dodatni testu.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021