W Tarnobrzegu

Pomóż Małgosi wygrać z bólem. Koncert charytatywny już 26 grudnia

Pomóż Małgosi wygrać z bólem. Koncert charytatywny już 26 grudnia

Tarnobrzeżanka Małgorzata Wójcikowska samotnie wychowuje siedmioletniego syna i cierpi na zaawansowane zwyrodnienie stawów biodrowych. Szansą dla 45-latki są tylko szybkie operacje, na które jej nie stać.

Małgorzata Wójcikowska zmaga się z potwornym bólem, dającym się porównać nasileniem tylko do bólu, jaki odczuwają chorzy na nowotwory. Bez leków, kosztujących 300 złotych miesięcznie, nie byłaby w stanie funkcjonować. Postępująca od lat choroba sprawiła, że nawet najprostsze codzienne czynności, chociażby włożenie ubrania, zajmują jej sporo czasu i wydają się być ponad siły.

Jednak walczy o siebie każdego dnia, nie użala się nad sobą. Idzie do pracy i uśmiecha się mimo wszystko. Ma w sobie optymizm. Chce być dzielna dla syna, dla którego po nagłej śmierci taty jest teraz całym światem.

– Mój mąż zmarł w zeszłym roku i z dnia na dzień zostaliśmy sami. Z moją chorobą, z niepewną przyszłością, nawet bez renty dla syna, bo jego tata pobierał zasiłek stały, od którego nie była odprowadzana składka rentowa – mówi Małgorzata Wójcikowska, która siebie i syna utrzymuje z pensji na poziomie najniższej krajowej.

Kres jej cierpieniu może przynieść tylko zabieg wymiany stawów biodrowych. Jednak na taką operację finansowaną przez NFZ musiałaby czekać aż 4 lata. Zabiegowi poza terminem może poddać się szybko, ale kosztuje on około 15 tysięcy złotych. Dla samotnej matki to niewyobrażalna kwota.

Mieszkańcy Tarnobrzega, których poruszył los Małgosi organizują 26 grudnia w Tarnobrzegu, w kościele na Dzikowie koncert charytatywny, z którego część dochodu zostanie przeznaczona na jej operację, leczenie i rehabilitację. Druga część zebranych pieniędzy trafi do rodziny z osiedla Miechocin, która kilka miesięcy temu straciła dom w wyniku pożaru.

Przekaż darowiznę lub 1 procent podatku
Pani Małgosi można pomóc przekazując darowiznę poprzez konto Caritas Diecezji Sandomierskiej. Nr konta PEKAO 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561 z dopiskiem „darowizna dla Małgorzaty Wójcikowskiej”. Można też przeznaczyć 1 proc. podatku, uzupełniając roczne rozliczenie podatku o dane Nr KRS Caritas Diecezji Sandomierskiej 0000213751 z dopiskiem takim jak przy przelewie na konto.

koncert-plakat

Wioletta Wojtkowiak

Fot. Archiwum prywatne

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021