W powiecie

Pomóżmy Pani Teresie

Pomóżmy Pani Teresie

Pani Teresa Biało jest mieszkanką Tarnobrzega od lat zmagającą się ze sprzężoną niepełnosprawnością. Porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego, ma słaby wzrok oraz dysfunkcję kończyn górnych. W codziennej egzystencji pomaga jej Nefi – pies asystent. Do  zadań Nefi należy m.in. podawanie torebki, kluczy, telefonu, upuszczonych przedmiotów i wiele innych czynności, z którymi Pani Teresa z uwagi na niepełnosprawność nie zawsze może sobie poradzić.

Nefi z Panią Teresą jest już od 8 lat – to dużo. Pies wkrótce przejdzie na psią emeryturę. Jednak pies asystent dla Pani Teresy jest niezbędny. Wyszkolenie psa asystenta jest rzeczą bardzo drogą, przerastającą możliwości finansowe Pani Teresy.

W lipcu 2019 roku uruchomiona została zbiórka na ten cel. Od tego czasu udało się zebrać ponad 12 000 zł, a potrzebnych jest 15 000 zł. Zbiórka kończy się 7 maja. Pani Teresa liczy więc na pomoc mieszkańców Tarnobrzega i innych osób dobrej woli, które chciałyby ją wesprzeć.

Pani Teresa aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Jest członkinią powiatowego koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu, Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, przyjaciółką Fundacji Szansa dla Niewidomych i zawsze działa bezinteresownie. Mamy jeszcze czas, aby odwdzięczyć się Pani Teresie za jej pracę i poświęcenie oraz docenić jej niezłomną postawę pomimo niepełnosprawności.

Wspólnie możemy pomóc Nefi w przejściu na zasłużoną psią emeryturę u boku Pani Teresy i zapewnić jej pomoc w wyszkoleniu kolejnego czworonożnego przyjaciela – asystenta.

Jak to uczynić? Wystarczy otworzyć link: https://www.siepomaga.pl/teresa-bialo

Tam znajdą Państwo więcej informacji o Pani Teresie, Nefi i ich potrzebach. Pomóżmy.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021

Widowisko Nocy Świętojańskiej we Wrzawach

rta24.eu9 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021