Fotorelacje

Ponad 100 osób pobiegło, by wesprzeć chorych na schizofrenię

Ponad 100 osób pobiegło, by wesprzeć chorych na schizofrenię

Droga do zdrowienia prowadzi także przez sport. Wczoraj zaakcentowali to uczestnicy I Tarnobrzeskiego Biegu Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię. Pobiegli oraz maszerowali z kijkami, ramię w ramię.

Nie było łatwo, bo na pięciokilometrowej trasie pokonywali schody. Dzięki dopingowi kibiców, każdy finisz był wzruszający. Pierwszy na mecie pojawił się Mariusz Turczyn z czasem 17 minut i 24 sekundy. A wystartował w biegu, bo akurat był w pobliżu i usłyszał o akcji. Zwycięzca kategorii open swój numer startowy pobrał na dziesięć minut przed biegiem. Drugi był Bartłomiej Tworek, trzeci Jurand Dul. Najszybsza wśród kobiet była Agnieszka Matysiak przed Aldoną Czech i Edytą Gwoździowską. Jedna z najmłodszych uczestniczek, Jagoda Stelmach pobiegła z psem, który cieszył się z medalu nie mniej niż jego pani.

Nie zawiedli trenujący w akcji Biegam Bo Lubię Tarnobrzeg i klubach CKB Tarnobrzeg, Witar Tarnobrzeg, UKS Siedleszczany Nordic Walking, Zabiegani i Sprint Gorzyce. Razem z zawodnikami pobiegli i maszerowali z kijkami uczestnicy terapii Środowiskowego Domu Samopomocy, jednym z najstarszych był Marian Jonko, który kończy w tym roku 69 lat. W organizacji biegu pod patronatem prezydenta miasta pomagali harcerze i uczniowie gimnazjów nr 2, 3 oraz katolickiego. Nad całością imprezy czuwali chwaleni za inicjatywę – Michał Harnik z Biegam Bo Lubię oraz Beata Wasiuta, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy. Bieg wpisał się w organizowane przez ŚDS po raz piąty obchody V Dni Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię. Na Placu Bartosza Głowackiego stanęły symbolizujące kampanię społeczną drzwi, przez które przeszli nagrodzeni.

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Pingback: Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie | Srodowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018