W powiecie

Ponad 150 drzew i krzewów posadzili mieszkańcy gminy Gorzyce

Ponad 150 drzew i krzewów posadzili mieszkańcy gminy Gorzyce

Nowe drzewa i krzewy zakupiła gmina. Na brzozy, graby, klony, jarzębiny i innez budżetu wydano ponad 4 tys. zł. – O nowe nasadzenia często wnioskują radni i sołtysi, dlatego każdego roku staramy się je uzupełniać. Zależy nam, aby nasza gmina piękniała, a nowe drzewa były sadzone w miejscach, które będą wypełniały i dodawały uroku  przestrzeni publicznej, dlatego sadzenie drzew z reguły odbywa się z pomocą architekta krajobrazu – wyjaśnia Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

01

Nowe nasadzenia zyskały miejscowości Gorzyce, Sokolniki, Zalesie Gorzyckie i Orliska. We wtorek w Zalesiu Gorzyckimdrzewka wraz z sołtys Anna Wicińską posadzili mieszkańcy i rada sołecka Zalesia.

–Po uporządkowaniu części starorzecza, wycięciu chorych i uszkodzonych drzew, a także oczyszczeniu przez gminę zbiorników wodnych, nasza miejscowość staje się ładniejsza.Obecnie z funduszu sołeckiego zakupiliśmy nowe ławeczki, które już zostały zamontowane,a w przyszłym roku planujemy dalsze prace związane z oczyszczaniem starorzecza Trześniówki i upiększaniem miejscowości – mówi Anna Wicińska, sołtys Zalesia Gorzyckiego.

02

W środę drzewa i krzewy przy skwerze przy ul. Metalowców w Gorzycach wraz z architekt krajobrazu, Agnieszką Duszkiewicz sadzili członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – W tamtym roku, zimą dokonaliśmy tutaj przycinki i pielęgnacji drzew. Usunięciu uległy drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu oraz drzewa, które chorowały. Na to miejsce postanowiliśmy nasadzić drzewa, które dobrze komponują się w przestrzeni parkowej – wyjaśnia Agnieszka Duszkiewicz, architekt krajobrazu.

Sadzenie drzew było ostatnim etapem prac realizowanych przy skwerze przy ul. Metalowców. – Plac ten został uporządkowany, wyremontowano chodniki,  zamontowano nowe oświetlenie, postawiono nowe ławeczki i kosze na śmieci. Tuż obok remontowana jest ul. 11 Listopada i Żwirki i Wigury. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze otoczenie tak pozytywnie się zmienia– opowiada Marian Zimnicki, przewodniczący osiedla Gorzyce.

06

Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzycach, jak i mieszkańcy sołectw chętnie odpowiadają na akcje gminy, w których mogą zadbać o swoje otoczenie.
– Zależy nam żeby Gorzyce wyglądały pięknie, angażując się w takie akcje chcemy młodszym dać przykład i zachęcić do dbania  o nasza piękną miejscowość – mówi Krystyna Gozdyra, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– W minionym roku przy wsparciu seniorów uporządkowaliśmy teren przy pl. Mieszczańskiego w Gorzycach, w sołectwie Gorzyce panie z KGW zadbały o otoczenie nowo wybudowanej altanki, w Trześni mieszkańcy zaangażowali się w przygotowanie terenu pod tworzenie parku. To bardzo ważne, że mieszkańcy chcą dbać i dbają o swoje otoczenie – podkreśla wójt Leszek Surdy.

15

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021

Widowisko Nocy Świętojańskiej we Wrzawach

rta24.eu9 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021