Porażka Siarkowców w Radomiu

Grająca przez ponad dwadzieścia minut w „dziesiątkę” Siarka nie zdołała odrobić strat i minimalnie przegrała na wyjeździe z Radomiakiem Radom 0:1 w pierwszym meczu rundy rewanżowej II ligi. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora wprawdzie trafili do siatki rywala, ale arbiter odgwizdał spalonego. Za tydzień ostatni mecz przed przerwą zimową.

Tego spotkania Siarkowcy z pewnością nie będą dobrze wspominać. W 64 minucie sędzia meczu pokazał Marcinowi Stefanikowi po raz drugi żółty kartonik, co w konsekwencji oznaczało, że przez blisko trzydzieści minut podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora będą grać w osłabieniu.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Dwie świetne sytuacje dla Siarki na zdobycie bramki miał Bartosz Waleńcik, jednak za pierwszym razem świetnie interweniował bramkarz gospodarzy, a za drugim piłka niestety poszybowała nad poprzeczką. W 37 minucie piłkę w siatce rywali umieścił Daniel Koczon, jednak arbiter spotkania odgwizdał spalonego.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli za to gospodarze, którzy już w drugiej minucie gry zdobyli gola na wagę zwycięstwa. Jego autorem był Szymon Stanisławski, który otrzymał idealne podanie od Leandra. Gospodarze próbowali jeszcze swoich sił i dwukrotnie gorąco było pod bramką Siarki, jednak więcej goli kibice już nie zobaczyli.

Za tydzień Siarka rozegra ostatni mecz przed przerwą zimową. Podopieczni trenera Gąsiora podejmować będą Puszczę Niepołomice, której trenerem jest Tomasz Tułacz, były szkoleniowiec Siarki. Spotkanie zaplanowano na 26 listopada na godz. 12.

RADOMIAK RADOM – SIARKA TARNOBRZEG 1:0 (0:0)

1:0 – Stanisławski 47′

Radomiak: 27. Adrian Szady – 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski, 19. Bartosz Sulkowski – 8. Mateusz Stąporski (52, 17. Maciej Filipowicz), 75. Matthieu Bemba (84, 32. David Kwiek), 14. Kamil Kościelny, 9. Leândro (79, 18. Chinonso Agu), 21. Dariusz Brągiel – 24. Szymon Stanisławski.

Siarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 9. Marcin Stefanik, 21. Michał Dawidowicz (82, 7. Patryk Szewc) – 11. Daniel Koczon, 16. Mateusz Czyżycki, 8. Marcin Stromecki, 44. Michał Żebrakowski, 17. Hubert Tomalski (73, 3. Krzysztof Suchecki) – 19. Krzysztof Ropski.

żółte kartki: Stanisławski – Stromecki, Stefanik, Suchecki, Czyżycki.
czerwona kartka: Marcin Stefanik (64. minuta, Siarka, za drugą żółtą)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *