Porażka w Bytomiu. I liga nie dla Siarki

Chociaż sezon kończą porażką 0:1 z Polonią Bytom, to zasługują na słowa uznania i brawa od swoich kibiców. Piłkarze tarnobrzeskiej Siarki do ostatniej kolejki walczyli o awans na zaplecze ekstraklasy. Drużyna, która przez całą rundę borykała się z kontuzjami podstawowych zawodników, a także miała pod górkę w kwestiach finansowych, wielu zaskoczyła. Mało kto spodziewał się, że tarnobrzeżanie zawalczą o najwyższe cele.

Niestety walka o awans do I ligi trwała pomiędzy trzema drużynami. Aby znaleźć się w gronie szczęśliwców podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora musieli w sobotę wygrać wyjazdowe spotkanie z Polonią Bytom, przy porażce GKSu Tychy i Wisły Puławy. Niestety żadne z tych spotkań nie rozstrzygnęło się po myśli tarnobrzeżan. Tyszanie niespodziewanie pokonali lidera z Mielca 1:0, a Wisła Puławy pokonała 3:0 Olimpię Zambrów. W dodatku swojego planu nie zrealizowali Siarkowcy, którzy ulegli 0:1 Polonii.

Siarkowcy do spotkania podeszli mocno skoncentrowani. Jednak to gospodarze częściej zagrażali bramce Kamila Beszczyńskiego. Już w pierwszej połowie bytomianie mogli prowadzić 2:0 jednak świetnej okazji nie wykorzystał Aleksander Januszkiewicz, który będąc sam na sam z golkiperem Siarki posłał piłkę nad poprzeczką. Zaledwie dwie minuty później kolejnej prawie 100% sytuacji nie wykorzystał Marcin Lachowski, który wykonując “jedenastkę” strzelił w sam środek bramki, a piłkę spokojnie wyłapał Beszczyński. Swoją szansę na bramkę mieli też przyjezdni. W 32 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafia w pole karne wprost pod nogi Bartosza Waleńcika, który uderza z 9 metrów jednak golkiper Polonii przytomnie paruje ten mocny strzał.

Drugą połowę Siarkowcy zaczęli od świetnego strzału Doriana Buczka, który w przerwie zmienił Daniela Koczona, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Siarkowcy starali się przejąć inicjatywę, jednak to gospodarze strzelili w 60 minucie jedynego gola w tym spotkaniu. Strzelcem bramki był Arkadiusz Kowalczyk, który wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego i pewnym strzałem zmieścił piłkę między słupkami. Tarnobrzeżanie próbowali jeszcze odmienić losy spotkania, jednak ich ataki nie zagroziły poważnie bramce strzeżonej przez Adriana Olszewskiego.

Po sobotniej porażce Siarkowcy zakończyli sezon na wysokiej szóstej pozycji z dorobkiem 53 punktów. Awans na zaplecze ekstraklasy wywalczyły: Stal Mielec, Znicz Pruszków, GKS Tychy, a w barażach o awans powalczy jeszcze Wisła Puławy.

POLONIA BYTOM – SIARKA TARNOBRZEG 1:0 (0:0)
1:0 – Kowalczyk 60′

Polonia: 33. Adrian Olszewski – 27. Wojciech Jurek, 19. Mateusz Słodowy, 9. Michał Szal, 24. Łukasz Rylukowski – 15. Aleksander Januszkiewicz (59, 25. Michał Zieliński), 13. Wojciech Mróz (90, 8. Dariusz Zapotoczny), 21. Bartłomiej Setlak, 23. Marcin Lachowski, 11. Adrian Krysian (89, 14. Sebastian Pączko) – 22. Arkadiusz Kowalczyk (77, 16. Daniel Kutarba).

Siarka: 12. Kamil Beszczyński – 18. Jan Grzesik, 24. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak (28, 20. Jakub Więcek; 81, 6. Tomasz Przewoźnik), 25. Krzysztof Suchecki – 10. Jakub Głaz (87, 15. Sebastian Mandzelowski), 9. Marcin Stefanik, 8. Marcin Stromecki, 26. Jakub Wróbel, 19. Adrian Chłoń – 11. Daniel Koczon (46, 7. Dorian Buczek).

żółte kartki: Mróz, Szal, Kowalczyk, Zieliński – Sylwestrzak, Buczek, Chłoń, Więcek.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *