W powiecie

Porozumienie między uczelnią a liceum podpisane

Porozumienie między uczelnią a liceum podpisane

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu Paweł Maciaszczyk podpisał porozumienie o współpracy przy tworzeniu klasy biologiczno chemicznej z dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie, Robertem Suską. Wszystko wydarzyło się podczas posiedzenia senatu uczelni, 26 marca. Gościem wydarzenia był wicestarosta tarnobrzeski Jacek Rożek.

– Współpraca między uczelnią a Zespołem Szkół nr 1 w Nowej Dębie ma już swoją historię – mówił rektor PWZS. – Pan dyrektor Robert Suska jest osobą, która troszczy się podobnie jak starostwa i wicestarosta o rozwój naszej młodzieży.
Dzięki temu porozumieniu o współpracy młodzież z nowodębskiego liceum będzie mogła brać udział w konsultacjach, konferencjach, ćwiczeniach i wykładach na poziomie akademickim.

– Chcemy by nasze liceum się rozwijało i mogło się poszczycić kształceniem na najwyższym poziomie – zapewniał Robert Suska. – Mam też nadzieje, że wielu naszych absolwentów będzie kontynuowało naukę w PWZS w Tarnobrzegu. Uczelnia ta ma bowiem wiele interesujących kierunków.

Na zakończenie swojej wypowiedzi dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie przytoczył słowa patrona szkoły Jana Kochanowskiego” Nie porzucaj nadzieję jakoć się kolwiek dzieje”. (pisownia oryginalna). Wiadomo bowiem nie od dziś, że nowodębskie liceum walczy o przetrwanie. To, czy szkoła nadal będzie kontynuować swoją kilkudziesięcioletnią tradycję, zależy przede wszystkim od tego, czy znajdą się chętni do rozpoczęcia w niej nauki od kolejnego roku szkolnego. Jednym z „wabików” ma być klasa o profilu biologiczno – chemicznym.

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021