W powiecie

Porozumienie między uczelnią a liceum podpisane

Porozumienie między uczelnią a liceum podpisane

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu Paweł Maciaszczyk podpisał porozumienie o współpracy przy tworzeniu klasy biologiczno chemicznej z dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie, Robertem Suską. Wszystko wydarzyło się podczas posiedzenia senatu uczelni, 26 marca. Gościem wydarzenia był wicestarosta tarnobrzeski Jacek Rożek.

– Współpraca między uczelnią a Zespołem Szkół nr 1 w Nowej Dębie ma już swoją historię – mówił rektor PWZS. – Pan dyrektor Robert Suska jest osobą, która troszczy się podobnie jak starostwa i wicestarosta o rozwój naszej młodzieży.
Dzięki temu porozumieniu o współpracy młodzież z nowodębskiego liceum będzie mogła brać udział w konsultacjach, konferencjach, ćwiczeniach i wykładach na poziomie akademickim.

– Chcemy by nasze liceum się rozwijało i mogło się poszczycić kształceniem na najwyższym poziomie – zapewniał Robert Suska. – Mam też nadzieje, że wielu naszych absolwentów będzie kontynuowało naukę w PWZS w Tarnobrzegu. Uczelnia ta ma bowiem wiele interesujących kierunków.

Na zakończenie swojej wypowiedzi dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie przytoczył słowa patrona szkoły Jana Kochanowskiego” Nie porzucaj nadzieję jakoć się kolwiek dzieje”. (pisownia oryginalna). Wiadomo bowiem nie od dziś, że nowodębskie liceum walczy o przetrwanie. To, czy szkoła nadal będzie kontynuować swoją kilkudziesięcioletnią tradycję, zależy przede wszystkim od tego, czy znajdą się chętni do rozpoczęcia w niej nauki od kolejnego roku szkolnego. Jednym z „wabików” ma być klasa o profilu biologiczno – chemicznym.

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pijany spowodował kolizje, uszkodził latarnie i uciekł

rta24.eu1 czerwca 2020

Czwórmiasto proponuje przebieg Szprychy 6 m.in. przez Tarnobrzeg

rta24.eu1 czerwca 2020

Bezpieczna sesja w hala sportowej

rta24.eu1 czerwca 2020

Pies policyjny Leser trafił do tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu1 czerwca 2020

Tarnobrzeg otrzymał maseczki od skazanych

rta24.eu1 czerwca 2020

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020

Senior przekroczył dozwoloną prędkość- stracił prawo jazdy

rta24.eu29 maja 2020

Dekret o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

rta24.eu29 maja 2020

Siłownie i place zabaw otwarte już jutro

rta24.eu29 maja 2020