W Tarnobrzegu

„Postaw flaszkę, to ci azbest zdejmę”. Remont był porażką

„Postaw flaszkę, to ci azbest zdejmę”. Remont był porażką

Zacieki i zagrzybione ściany – blok numer 26 przy ulicy Dąbrowskiej w Tarnobrzegu jest w opłakanym stanie z powodu sfuszerowanego remontu. Kto zawinił ? Kto za to odpowie ?

Nie trzeba być budowlańcem, żeby dostrzec problem od lat dręczący lokatorów tego bloku, którego współwłaścicielami są wspólnota i gmina. – Wstydzimy się tej ohydnej elewacji, ale cóż zrobić – mówi Leszek Saja.

Brudne i sprawiające wrażenie wilgotnych ściany wyglądają tak niezależnie od pogody. Podobno firma, która przeprowadziła remont i ocieplenie wcale nie użyła środka grzybobójczego.

Grzechów jest jednak więcej. To między innymi niewymienione rynny i nie ściągnięty azbest. – Nałożyli na niego styropian – wspomina kolejny właściciel mieszkania. – Reagowaliśmy i nic. Usłyszałem, że tego nie ma w specyfikacji, ale robotnik proponował „Postaw flaszkę, to ci azbest zdejmę”.

Lokatorzy ze wspólnoty mieszkaniowej chętnie pociągnęliby do odpowiedzialności staszowską firmę, która remontowała blok od strony klatek schodowych. Problem w tym, że spółka już nie istnieje. Upadła a okres gwarancji minął.

Do gry wkracza teraz gmina, od której bezradni mieszkańcy oczekują pomocy. Piotr Pawlik, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej UM, który wyjaśnia sprawę twierdzi, że blok był remontowany w dwóch etapach, około 2007 i 2013 roku. I tak naprawdę oba remonty nadają się do powtórki, bo efekty są złe.

– Wspólnota miała zarządcę, którym była ASA. I to ona w imieniu wspólnoty prowadziła inwestycję. Ściągamy dokumentację, żeby dowiedzieć się, kto odpowiadał za nadzór nad remontem i kto reprezentował gminę przy odbiorze – mówi naczelnik Pawlik. Zapewnia, że wkrótce będzie wiadomo, czy zawiniły błędy w sztuce budowlanej czy zapisy w specyfikacji technicznej, zawierającej wymagania co do remontu.

Najbardziej przykre jest to, że członkowie wspólnoty, którzy już raz z funduszu remontowego zapłacili za fuszerkę najpewniej będą musieli pokryć koszty powtórnego remontu, także z funduszu. Wszystko przez to, że ktoś odpowiedzialny za nadzór nie wypełnił swoich obowiązków. Koszty poniesie też gmina, która jest właścicielem części mieszkań.

1-_dsc3848

1-_dsc3854

1-_dsc3862

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021