Kronika Policyjna

Poszukiwany i bez uprawnień do kierowania,pojechał po dziecko do szkoły

Poszukiwany i bez uprawnień do kierowania,pojechał po dziecko do szkoły

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie zatrzymali mężczyznę, który pomimo braku uprawnień do kierowania wybrał się samochodem do szkoły po dziecko. Aby uniknąć konsekwencji, w trakcie kontroli podał funkcjonariuszom dane zmarłej osoby. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez dwie prokuratury rejonowe.

W poniedziałek przed godz. 17, policjanci pełniący służbę na terenie Nowej Dęby, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem mondeo. Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna, który podczas legitymowania, nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. Początkowo mundurowym, przedstawił się zmyślonym nazwiskiem, a później podawał dane zmarłej osoby.

Bardzo szybko, okazało się co było powodem, przez który mężczyzna wprowadzał w błąd policjantów, co do swojej tożsamości. Kiedy policjanci sprawdzili kierowcę forda, okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ nie posiadał do tego uprawnień. Mężczyzna powiedział, że jechał do szkoły po dziecko.

Dodatkowo w trakcie sprawdzenia, okazało się, że 29-latek, jest również poszukiwany przez dwie prokuratury rejonowe w Lipsku i w Stalowej Woli, w celu ustalenia jego miejsca pobytu.

29-letni mieszkaniec Nowej Dęby za wszystkie popełnione wykroczenia, będzie teraz odpowiadał przed sądem. Mężczyznę zobligowano do osobistego zgłoszenia się do organów ścigania, w zainteresowaniu których pozostaje.

Przypominamy: za naruszenie art. 94 kodeksu wykroczeń: kto prowadzi na drodze publicznej pojazd nie mając do tego uprawnień (nie posiada prawa jazdy) podlega karze grzywny. Funkcjonariusz może nałożyć na kierowcę mandat karny lub skierować wniosek o jego ukaranie do sądu. Sąd może nałożyć karę grzywny w wysokości nawet do 5 tys. złotych, a dodatkowo wydać zakaz prowadzenia pojazdów na okres nawet 3 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wypadek na ulicy Sienkiewicza

rta24.eu15 czerwca 2021

Poszukiwany wpadł w ręce policji, bo przeszkadzała mu zabawa dzieci

rta24.eu15 czerwca 2021

Zaatakował znajomych, zdemolował ich dom, a z innej posesji ukradł samochód

rta24.eu14 czerwca 2021

Kierowca seata potrącił troje nastolatków

rta24.eu10 czerwca 2021

Rozładowany telefon uchronił 80-latkę, przed oszustwem

rta24.eu10 czerwca 2021

Małżeństwo z Warszawy podziękowało policjantom za pomoc

rta24.eu9 czerwca 2021

30-latek z Tarnobrzega hodował konopie

rta24.eu5 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021