Bez kategorii

Powiat Tarnobrzeski partnerem I Gali Orderu Rzeki Wisły w Sandomierzu

Powiat Tarnobrzeski partnerem I Gali Orderu Rzeki Wisły w Sandomierzu

Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego, w sobotę 24 lutego miał przyjemność uczestniczyć w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu, w  I Gali Orderu Rzeki Wisły, podczas której Order Rzeki Wisły odebrał Zbigniew Gąsowski, założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia „Loara-Wisła”. Odznaczony jest inicjatorem odtwarzania i rozwoju floty drewnianych łodzi rzecznych nad Wisłą i Loarą, ambasadorem rzeki Wisły i środowisk wiślanych we Francji.

Powiat Tarnobrzeski obok Funduszu Lokalnego SMK, był jednym z kilku partnerów wydarzenia. – Wisła łączy nie tylko nasze powiaty, ale także całą Polskę i narody. W tym roku „Dla Niepodległej -Napędzani Wisłą” łączymy całą wspólnotę, a efektem jest ta gala. Dziękuję Stanisławowi Basce i Grzegorzowi Świtalskiemu. To świetna inicjatywa, która łączy wspólnotę rzeczną, szkutników, żeglarzy. Wisła posiada ogromny potencjał, ale należy ją zostawić w stanie naturalnym. Od zeszłego roku napędziliśmy się Wisłą, i jest to dopiero początek naszych działań – mówił wicestarosta Krzysztof Pitra.

Dziękując za zaproszenie, jako jeden z kilku partnerów projektu, wicestarosta Krzysztof Pitra podziękował bractwu flisackiemu i wodniakom za niezwykłą atmosferę, jaką roztaczają wokół siebie, atmosferę, którą zarażają innych. Gratulując Panu Zbigniewowi Gąsowskiemu wicestarosta nie krył podziwu, że mimo wielu przeciwności losu, realizował swoje pasje i spełniał marzenia, nawet z dala od rodzinnego domu. Miłość życia – rzeki, najpierw Wisła, potem Loara, towarzyszą mu od wielu lat i są jego nieodłącznym partnerem, jak sam przyznał żonami, które będą mu towarzyszyły przez cały czas, a on będzie pielęgnował miłość do nich. – Spotkania z takimi osobami jak Pan Zbigniew, dają nam siłę i pchają do kolejnych wyzwań. Dziękuję za zaproszenie i życzę kolejnych sukcesów – dodał Krzysztof Pitra.

Order Rzeki Wisły, który został wręczony po raz pierwszy 24 lutego 2018 roku w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu, to jedyne tego typu odznaczenie w Polsce. Inicjatorem jego ustanowienia jest środowisko kultywujące tradycje szkutnictwa i żeglugi po Wiśle tradycyjnymi łodziami drewnianymi. Order, wręczany corocznie, przyznaje kapituła pod przewodnictwem retmana Mieczysława Łabędzkiego.

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021