Bez kategorii

Powiat Tarnobrzeski partnerem I Gali Orderu Rzeki Wisły w Sandomierzu

Powiat Tarnobrzeski partnerem I Gali Orderu Rzeki Wisły w Sandomierzu

Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego, w sobotę 24 lutego miał przyjemność uczestniczyć w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu, w  I Gali Orderu Rzeki Wisły, podczas której Order Rzeki Wisły odebrał Zbigniew Gąsowski, założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia „Loara-Wisła”. Odznaczony jest inicjatorem odtwarzania i rozwoju floty drewnianych łodzi rzecznych nad Wisłą i Loarą, ambasadorem rzeki Wisły i środowisk wiślanych we Francji.

Powiat Tarnobrzeski obok Funduszu Lokalnego SMK, był jednym z kilku partnerów wydarzenia. – Wisła łączy nie tylko nasze powiaty, ale także całą Polskę i narody. W tym roku “Dla Niepodległej -Napędzani Wisłą” łączymy całą wspólnotę, a efektem jest ta gala. Dziękuję Stanisławowi Basce i Grzegorzowi Świtalskiemu. To świetna inicjatywa, która łączy wspólnotę rzeczną, szkutników, żeglarzy. Wisła posiada ogromny potencjał, ale należy ją zostawić w stanie naturalnym. Od zeszłego roku napędziliśmy się Wisłą, i jest to dopiero początek naszych działań – mówił wicestarosta Krzysztof Pitra.

Dziękując za zaproszenie, jako jeden z kilku partnerów projektu, wicestarosta Krzysztof Pitra podziękował bractwu flisackiemu i wodniakom za niezwykłą atmosferę, jaką roztaczają wokół siebie, atmosferę, którą zarażają innych. Gratulując Panu Zbigniewowi Gąsowskiemu wicestarosta nie krył podziwu, że mimo wielu przeciwności losu, realizował swoje pasje i spełniał marzenia, nawet z dala od rodzinnego domu. Miłość życia – rzeki, najpierw Wisła, potem Loara, towarzyszą mu od wielu lat i są jego nieodłącznym partnerem, jak sam przyznał żonami, które będą mu towarzyszyły przez cały czas, a on będzie pielęgnował miłość do nich. – Spotkania z takimi osobami jak Pan Zbigniew, dają nam siłę i pchają do kolejnych wyzwań. Dziękuję za zaproszenie i życzę kolejnych sukcesów – dodał Krzysztof Pitra.

Order Rzeki Wisły, który został wręczony po raz pierwszy 24 lutego 2018 roku w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu, to jedyne tego typu odznaczenie w Polsce. Inicjatorem jego ustanowienia jest środowisko kultywujące tradycje szkutnictwa i żeglugi po Wiśle tradycyjnymi łodziami drewnianymi. Order, wręczany corocznie, przyznaje kapituła pod przewodnictwem retmana Mieczysława Łabędzkiego.

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021
bs deweloper rzeszów

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

rta24.eu30 grudnia 2020