W powiecie

Powiatowe ćwiczenia obronne

Powiatowe ćwiczenia obronne

Dziś, 11 czerwca, w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu rozpoczęły się trzydniowe powiatowe ćwiczenia obronne, czyli ćwiczenia z działań w sytuacjach kryzysowych, dla pracowników tarnobrzeskiego starostwa powiatowego, instytucji mu podległych oraz z nim współpracujących. 

Na ćwiczenia przybyli więc wójtowie, burmistrzowie, szefowie i przedstawiciele powiatowych jednostek organizacyjnych oraz osoby na co dzień realizujące zadania obronne.

Na początek było trochę teorii, czyli wykład Stanisława Wozowicza, kierownika wydziału spraw obronnych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ze szkolenia obronnego i wszelkich procedur dotyczących postępowania w sytuacjach zagrożenia. Były też i podziękowania dla służb mundurowych, które pomagały podczas ostatnich podtopień.

– Chciałem podziękować komendantowi PSP za działania podczas podtopień i grożącej nam powodzi, kiedy to wydawało się, że możemy mieć poważne kłopoty– mówił starosta Jerzy Sudoł. – Udało się ich uniknąć dzięki zaangażowaniu straży, mieszkańców i samorządowców. Dziękuję też policji za pomoc i wszystkim, którzy się zaangażowali. Uniknęliśmy najgorszego.

Jutro i pojutrze szkolenie odbywać się będzie w sposób bardziej praktyczny. Zaplanowano m.in. ćwiczenia z ewakuacji pracowników starostwa w Tarnobrzegu oraz akcję kurierską w Gorzycach i epizod dotyczący ataku terrorystycznego i pożaru w budynku urzędu gminy w Baranowie Sandomierskim.

szkolenie2

szkolenie

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020

Senior przekroczył dozwoloną prędkość- stracił prawo jazdy

rta24.eu29 maja 2020

Dekret o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

rta24.eu29 maja 2020

Siłownie i place zabaw otwarte już jutro

rta24.eu29 maja 2020

Szpital powiatowy ponownie uruchamia oddział wewnętrzny

rta24.eu29 maja 2020

Od poniedziałku znowu polecimy z Jasionki do Warszawy!

rta24.eu29 maja 2020

Kolizja z sarną w Gorzycach

rta24.eu28 maja 2020

Pomóżmy im wygrać Podwórko Talentów Nivea

rta24.eu28 maja 2020

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

rta24.eu28 maja 2020