W powiecie

Powiatowe ćwiczenia obronne

Powiatowe ćwiczenia obronne

Dziś, 11 czerwca, w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu rozpoczęły się trzydniowe powiatowe ćwiczenia obronne, czyli ćwiczenia z działań w sytuacjach kryzysowych, dla pracowników tarnobrzeskiego starostwa powiatowego, instytucji mu podległych oraz z nim współpracujących. 

Na ćwiczenia przybyli więc wójtowie, burmistrzowie, szefowie i przedstawiciele powiatowych jednostek organizacyjnych oraz osoby na co dzień realizujące zadania obronne.

Na początek było trochę teorii, czyli wykład Stanisława Wozowicza, kierownika wydziału spraw obronnych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ze szkolenia obronnego i wszelkich procedur dotyczących postępowania w sytuacjach zagrożenia. Były też i podziękowania dla służb mundurowych, które pomagały podczas ostatnich podtopień.

– Chciałem podziękować komendantowi PSP za działania podczas podtopień i grożącej nam powodzi, kiedy to wydawało się, że możemy mieć poważne kłopoty– mówił starosta Jerzy Sudoł. – Udało się ich uniknąć dzięki zaangażowaniu straży, mieszkańców i samorządowców. Dziękuję też policji za pomoc i wszystkim, którzy się zaangażowali. Uniknęliśmy najgorszego.

Jutro i pojutrze szkolenie odbywać się będzie w sposób bardziej praktyczny. Zaplanowano m.in. ćwiczenia z ewakuacji pracowników starostwa w Tarnobrzegu oraz akcję kurierską w Gorzycach i epizod dotyczący ataku terrorystycznego i pożaru w budynku urzędu gminy w Baranowie Sandomierskim.

szkolenie2

szkolenie

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021

Widowisko Nocy Świętojańskiej we Wrzawach

rta24.eu9 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021