W powiecie

Powiatowe inwestycje w gminie Grębów

Powiatowe inwestycje w gminie Grębów

Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej w Żupawie. Inwestycja, która jest jedną z kilku trwających właśnie powiatowych inwestycji w gminie Grębów, warta jest ponad 407 tysięcy i ma być zakończona w połowie października.

Trwająca właśnie „Przebudowa drogi powiatowej relacji Furmany – Żupawa – Stale w miejscowości Żupawa 10 czerwca wkroczyła w pierwszy etap. W trakcie tego etapu konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. Kraśnik i PBI WMB Sp.z o.o. Sandomierz zobowiązało się wykonać 360 metrów drogi.

Droga w Żupawie to nie jedyna powiatowa inwestycja w gminie Grębów. Kolejna to „Renowacja zewnętrznej klatki schodowej internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie – etap II”, która może zostać zrealizowana po przyznaniu 75 tys. zł. dofinansowania w ramach programu „Ochrona Zabytków” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Starostwo Powiatowe wszczęło procedurę udzielenia zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie tych prac. Najkorzystniejsza oferta wynosi nieco ponad 148 tysięcy zł. z terminem realizacji zadania do dnia 22.09.2020 r. Wykonawca to Zakład Budowlano Kamieniarski Ryszard Łukawski – Kostomłoty – Woj. Świętokrzyskie.

Ministerstwo Kultury przeznaczyło także 29 tys. zł. dotacji na renowację wewnętrznej klatki schodowej internatu SOSW w Grębowie. Całość prac kosztować będzie ponad 100 tysięcy zł. a wykona je wyłoniony w przetargu ten sam wykonawca.

Dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu, który przyznał 20 tysięcy zł. można przeprowadzić renowację mostku bramy wjazdowej zespołu pałacowego w Grębowie. Najniższa oferta na wykonanie prac to kwota ponad 59,5 tysiąca zł. z terminem realizacji do 15.09.2020 r. Wykonawca to Firma Usługowo handlowa DEKO- REX Stefan Turek – Sokolniki.

budowa drogi

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Przebieg prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim

rta24.eu10 sierpnia 2020

,,V Wyprawa Warszawska ‘’ z udziałem strażaków z Dymitrowa Małego

rta24.eu7 sierpnia 2020

Powiatowe inwestycje drogowe w gminie Baranów Sandomierski

rta24.eu7 sierpnia 2020

Wakacyjne remonty placówek oświatowych

rta24.eu6 sierpnia 2020

Kajakiem do Gdańska przez Gminę Baranów Sandomierski

rta24.eu6 sierpnia 2020
policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

Wyniki wyborów w sołectwach i osiedlach w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu4 sierpnia 2020

Jan Mroczek gościem organowego czwartku

rta24.eu4 sierpnia 2020

Uwaga – obowiązuje zakaz wstępu na teren poligonu!

rta24.eu3 sierpnia 2020