W powiecie

Powiatowe inwestycje w gminie Grębów

Powiatowe inwestycje w gminie Grębów

Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej w Żupawie. Inwestycja, która jest jedną z kilku trwających właśnie powiatowych inwestycji w gminie Grębów, warta jest ponad 407 tysięcy i ma być zakończona w połowie października.

Trwająca właśnie „Przebudowa drogi powiatowej relacji Furmany – Żupawa – Stale w miejscowości Żupawa 10 czerwca wkroczyła w pierwszy etap. W trakcie tego etapu konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. Kraśnik i PBI WMB Sp.z o.o. Sandomierz zobowiązało się wykonać 360 metrów drogi.

Droga w Żupawie to nie jedyna powiatowa inwestycja w gminie Grębów. Kolejna to „Renowacja zewnętrznej klatki schodowej internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie – etap II”, która może zostać zrealizowana po przyznaniu 75 tys. zł. dofinansowania w ramach programu „Ochrona Zabytków” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Starostwo Powiatowe wszczęło procedurę udzielenia zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie tych prac. Najkorzystniejsza oferta wynosi nieco ponad 148 tysięcy zł. z terminem realizacji zadania do dnia 22.09.2020 r. Wykonawca to Zakład Budowlano Kamieniarski Ryszard Łukawski – Kostomłoty – Woj. Świętokrzyskie.

Ministerstwo Kultury przeznaczyło także 29 tys. zł. dotacji na renowację wewnętrznej klatki schodowej internatu SOSW w Grębowie. Całość prac kosztować będzie ponad 100 tysięcy zł. a wykona je wyłoniony w przetargu ten sam wykonawca.

Dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu, który przyznał 20 tysięcy zł. można przeprowadzić renowację mostku bramy wjazdowej zespołu pałacowego w Grębowie. Najniższa oferta na wykonanie prac to kwota ponad 59,5 tysiąca zł. z terminem realizacji do 15.09.2020 r. Wykonawca to Firma Usługowo handlowa DEKO- REX Stefan Turek – Sokolniki.

budowa drogi

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Podsumowanie projektu w Ślęzakach

rta24.eu29 września 2020

Zakończono prace konserwacyjne rowów melioracyjnych

rta24.eu28 września 2020

Strażacy podpisali umowy na zakup sprzętu strażackiego

rta24.eu25 września 2020

Oficjalne otwarcie Technicznego Ogrodu w Gorzycach już w niedziele

rta24.eu24 września 2020

W Baranowie powstanie pomnik Orła Piastowskiego

rta24.eu23 września 2020

Kolejna pomoc dla Domu Pomocy Społecznej

rta24.eu18 września 2020

Studiuj na WMT Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

rta24.eu17 września 2020

Starostwo obdarowało Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

rta24.eu17 września 2020

Koronawirus – Dom Dziecka pod nadzorem Sanepidu

rta24.eu17 września 2020