W powiecie

Powrót do szkoły w reżimie sanitarnym

Powrót do szkoły w reżimie sanitarnym

Od 25 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych, zaś uczniowie ósmych klas korzystać z bezpośrednich konsultacji z nauczycielami.

Na terenie gminy dużego zainteresowania powrotem dzieci klas I-III nie ma. W szkołach podstawowych w Furmanach, Sokolnikach i Wrzawach, a także w Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzycach zajęcia dla klas I-III nie zostały uruchomione. Powód? Brak chętnych.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach zajęcia opiekuńczo-wychowawcze są prowadzone dla 3 uczniów z klasy pierwszej.

Inaczej sytuacja wygląda w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni. Powrót do szkoły, ale tylko uczniów klas pierwszych zadeklarowało 100 procent rodziców. – Grupa pierwszaków liczy 12 osób, dzisiaj przyszło tylko 9 uczniów, pozostali jeszcze zostali w domach, ale zgodnie z informacją od rodziców dzieci niebawem wrócą do klasy. Zajęcia dydaktyczne zgodnie z wytycznymi prowadzi jeden nauczyciel. Język angielski i religia dla tej klasy odbywa się w systemie zdalnym – informuje Jerzy Paw, dyrektor placówki.

Większe zainteresowanie jest zajęciami rewalidacyjnymi. Łącznie we wszystkich szkołach z terenu gminy będzie uczestniczyło w nich 18 uczniów, zaś 2 osoby będą miały zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w domu, pod bezpośrednim nadzorem nauczyciela.

Od dziś ruszają również konsultacje dla uczniów klas ósmych. Zainteresowanie bezpośrednimi spotkaniami z nauczycielami wyraziło 26 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni.

– Od poniedziałku będą prowadzone konsultacje dla uczniów klas ósmych z 9 przedmiotów w godzinach 8.00-8.45 i 14.15-15.00 czyli poza godzinami, w których prowadzone jest nauczanie za pośrednictwem Internetu. Staraliśmy się tak dopracować godziny konsultacji, aby uczniowie, którzy chcą z nich korzystać nie opuszczali lekcji zdalnego nauczania – podkreśla Katarzyna Stępień, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.

– Wszystkie nasze szkoły są przygotowane do prowadzenia zajęć wychowawczych oraz konsultacji. Jeżeli tylko będzie wola rodziców, aby uczniowie uczestniczyli w nich w sposób bezpośredni, placówki będą opracowywać harmonogramy dyżurów i zajęć dla klas najmłodszych – wyjaśnia Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Szkoły, które prowadzą zajęcia dla klas I-III oraz konsultacje dla uczniów pracują w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Ponadto cały czas prowadzona jest nauka zdalna.

Do szkół podstawowych na terenie gminy uczęszcza łącznie 950 uczniów, z tego 331 – to uczniowie klas I-III.

 

Źródło U.G. Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021