W Tarnobrzegu

Powstała Grupa Kapitałowa Siarkopol Tarnobrzeg. Paruzel prezesem zarządu

Powstała Grupa Kapitałowa Siarkopol Tarnobrzeg. Paruzel prezesem zarządu

KiZPS „Siarkopol”, Zakłady Chemiczne Siarkopol, Zakład Mechaniczny oraz Zakład Produkcji Wody w Baranowie Sandomierskim stworzyły grupę kapitałową Siarkopol Tarnobrzeg z siedzibą w Tarnobrzegu.

Grupa powstała w wyniku podpisania aktu komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego, czyli Kopalń i Zakładów Przetwórczych Siarki „Siarkopol”, co nastąpiło pod koniec 2016 roku w Ministerstwie Skarbu Państwa.

W ten sposób zakończył się proces transformacji tarnobrzeskiego Siarkopolu, który od szesnastu lat był w trakcie procedury likwidacyjnej, wyprzedawał swój majątek i zwalniał załogę. Likwidacja została wstrzymana w sierpniu 2016 roku po zmianie na stanowisku likwidatora.

Nowy dyrektor naczelny KiZPS „Siarkopol” Janusz Paruzel zabiegał o to, by przedsiębiorstwo państwowe rozpoczęło proces komercjalizacji, czyli przekształcenia w spółkę. Na jej bazie wraz z podmiotami zależnymi chciał budować grupę kapitałową, która będzie podejmować nowe projekty inwestycyjne oraz zwiększać zatrudnienie.

Podpis ministra otwiera nowy rozdział w działalności „Siarkopolu” , który w grupie kapitałowej będzie podmiotem dominującym. Spółkami zależnymi są Zakłady Chemiczne „Siarkopol”, Zakład Mechaniczny oraz Zakład Produkcji Wody w Baranowie Sandomierskim.

– Podstawowe założenia strategii rozwoju na najbliższe lata zakładają realizację procesów inwestycyjnych w dotychczasowe obszary biznesowe spółek, powołanie w roku 2017 dwóch nowych podmiotów gospodarczych oraz wprowadzenie w roku 2018 Zakładu Mechanicznego na Giełdę Papierów Wartościowych – informuje prezes zarządu Janusz Paruzel.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021