W Tarnobrzegu

Powstała Grupa Kapitałowa Siarkopol Tarnobrzeg. Paruzel prezesem zarządu

Powstała Grupa Kapitałowa Siarkopol Tarnobrzeg. Paruzel prezesem zarządu

KiZPS „Siarkopol”, Zakłady Chemiczne Siarkopol, Zakład Mechaniczny oraz Zakład Produkcji Wody w Baranowie Sandomierskim stworzyły grupę kapitałową Siarkopol Tarnobrzeg z siedzibą w Tarnobrzegu.

Grupa powstała w wyniku podpisania aktu komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego, czyli Kopalń i Zakładów Przetwórczych Siarki „Siarkopol”, co nastąpiło pod koniec 2016 roku w Ministerstwie Skarbu Państwa.

W ten sposób zakończył się proces transformacji tarnobrzeskiego Siarkopolu, który od szesnastu lat był w trakcie procedury likwidacyjnej, wyprzedawał swój majątek i zwalniał załogę. Likwidacja została wstrzymana w sierpniu 2016 roku po zmianie na stanowisku likwidatora.

Nowy dyrektor naczelny KiZPS „Siarkopol” Janusz Paruzel zabiegał o to, by przedsiębiorstwo państwowe rozpoczęło proces komercjalizacji, czyli przekształcenia w spółkę. Na jej bazie wraz z podmiotami zależnymi chciał budować grupę kapitałową, która będzie podejmować nowe projekty inwestycyjne oraz zwiększać zatrudnienie.

Podpis ministra otwiera nowy rozdział w działalności „Siarkopolu” , który w grupie kapitałowej będzie podmiotem dominującym. Spółkami zależnymi są Zakłady Chemiczne „Siarkopol”, Zakład Mechaniczny oraz Zakład Produkcji Wody w Baranowie Sandomierskim.

– Podstawowe założenia strategii rozwoju na najbliższe lata zakładają realizację procesów inwestycyjnych w dotychczasowe obszary biznesowe spółek, powołanie w roku 2017 dwóch nowych podmiotów gospodarczych oraz wprowadzenie w roku 2018 Zakładu Mechanicznego na Giełdę Papierów Wartościowych – informuje prezes zarządu Janusz Paruzel.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021