W Tarnobrzegu

Powstała Grupa Kapitałowa Siarkopol Tarnobrzeg. Paruzel prezesem zarządu

Powstała Grupa Kapitałowa Siarkopol Tarnobrzeg. Paruzel prezesem zarządu

KiZPS „Siarkopol”, Zakłady Chemiczne Siarkopol, Zakład Mechaniczny oraz Zakład Produkcji Wody w Baranowie Sandomierskim stworzyły grupę kapitałową Siarkopol Tarnobrzeg z siedzibą w Tarnobrzegu.

Grupa powstała w wyniku podpisania aktu komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego, czyli Kopalń i Zakładów Przetwórczych Siarki „Siarkopol”, co nastąpiło pod koniec 2016 roku w Ministerstwie Skarbu Państwa.

W ten sposób zakończył się proces transformacji tarnobrzeskiego Siarkopolu, który od szesnastu lat był w trakcie procedury likwidacyjnej, wyprzedawał swój majątek i zwalniał załogę. Likwidacja została wstrzymana w sierpniu 2016 roku po zmianie na stanowisku likwidatora.

Nowy dyrektor naczelny KiZPS „Siarkopol” Janusz Paruzel zabiegał o to, by przedsiębiorstwo państwowe rozpoczęło proces komercjalizacji, czyli przekształcenia w spółkę. Na jej bazie wraz z podmiotami zależnymi chciał budować grupę kapitałową, która będzie podejmować nowe projekty inwestycyjne oraz zwiększać zatrudnienie.

Podpis ministra otwiera nowy rozdział w działalności „Siarkopolu” , który w grupie kapitałowej będzie podmiotem dominującym. Spółkami zależnymi są Zakłady Chemiczne „Siarkopol”, Zakład Mechaniczny oraz Zakład Produkcji Wody w Baranowie Sandomierskim.

– Podstawowe założenia strategii rozwoju na najbliższe lata zakładają realizację procesów inwestycyjnych w dotychczasowe obszary biznesowe spółek, powołanie w roku 2017 dwóch nowych podmiotów gospodarczych oraz wprowadzenie w roku 2018 Zakładu Mechanicznego na Giełdę Papierów Wartościowych – informuje prezes zarządu Janusz Paruzel.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021