W Tarnobrzegu

Poznajcie naszych „Ośmiu Wspaniałych”

Poznajcie naszych „Ośmiu Wspaniałych”

Mają od 15 do 19 lat i bezinteresownie pomagają innym. Dzisiaj poznaliśmy laureatów tarnobrzeskiej edycji samorządowego ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. 

Finalistów, czyli ośmiu najlepszych z 14 kandydatów, zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu wybrała kapituła, której przewodniczył prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb. Są to: Kinga Janeczko z LO im. Mikołaja Kopernika, Monika Bartoszek z LO im. M. Kopernika, Ewelina Anna Barszcz z Gimnazjum nr 1 im. S. Jachowicza, Edyta Wójcik z LO im. M.Kopernika, Agnieszka Maria Kata z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Pawła II, Piotr Jakub Lichota z Gimnazjum nr 3 im. Por. J. Sarny, Maria Sykutowska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Pawła II, Wiktoria Sasiela z Gimnazjum nr 2.

1-_DSC0016
W kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Warszawie Tarnobrzeg reprezentować będzie Kinga Janeczko. – Pomaganie innym nie zmienia tylko i wyłącznie życia potrzebujących, ale całkowicie przeobraża system wartości wolontariusza. Każdy z nas może pomagać. Wystarczy odrobina chęci, by zmienić choć namiastkę naszego świata – uważa laureatka.
Kinga uczy się w III klasie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia w Tarnobrzegu. Już w gimnazjum zorganizowała, wraz z częścią swojej klasy, spektakl o Czerwonym Kapturku, zaprezentowany dzieciom z tarnobrzeskich przedszkoli. Działając w chórze uczestniczyła w występach realizowanych w kościołach dla Domu Pomocy Społecznej. Udzielała się, jako wolontariuszka w schronisku dla zwierząt. Wielokrotnie uczestniczyła w zbiórkach żywności, karmy i przyborów dla schroniska oraz zbiórkach odzieży dla Domu Dziecka w Skopaniu. Jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki oraz WOŚP. Angażuje się w promowanie zdrowego trybu życia. Ukończyła kurs pierwszej pomocy, aby móc zawsze nieść pomoc osobom w potrzebie. W tydzień po odbytym kursie umiejętność tę wykorzystała udzielając pomocy przedmedycznej poszkodowanej osobie. Dziś marzy o tym, aby zostać lekarzem.

1-_DSC0027

Celem konkursu „Ośmiu Wspaniałych” adresowanego do dzieci i młodzieży jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021