W Tarnobrzegu

Poznajcie naszych „Ośmiu Wspaniałych”

Poznajcie naszych „Ośmiu Wspaniałych”

Mają od 15 do 19 lat i bezinteresownie pomagają innym. Dzisiaj poznaliśmy laureatów tarnobrzeskiej edycji samorządowego ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. 

Finalistów, czyli ośmiu najlepszych z 14 kandydatów, zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu wybrała kapituła, której przewodniczył prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb. Są to: Kinga Janeczko z LO im. Mikołaja Kopernika, Monika Bartoszek z LO im. M. Kopernika, Ewelina Anna Barszcz z Gimnazjum nr 1 im. S. Jachowicza, Edyta Wójcik z LO im. M.Kopernika, Agnieszka Maria Kata z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Pawła II, Piotr Jakub Lichota z Gimnazjum nr 3 im. Por. J. Sarny, Maria Sykutowska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Pawła II, Wiktoria Sasiela z Gimnazjum nr 2.

1-_DSC0016
W kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Warszawie Tarnobrzeg reprezentować będzie Kinga Janeczko. – Pomaganie innym nie zmienia tylko i wyłącznie życia potrzebujących, ale całkowicie przeobraża system wartości wolontariusza. Każdy z nas może pomagać. Wystarczy odrobina chęci, by zmienić choć namiastkę naszego świata – uważa laureatka.
Kinga uczy się w III klasie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia w Tarnobrzegu. Już w gimnazjum zorganizowała, wraz z częścią swojej klasy, spektakl o Czerwonym Kapturku, zaprezentowany dzieciom z tarnobrzeskich przedszkoli. Działając w chórze uczestniczyła w występach realizowanych w kościołach dla Domu Pomocy Społecznej. Udzielała się, jako wolontariuszka w schronisku dla zwierząt. Wielokrotnie uczestniczyła w zbiórkach żywności, karmy i przyborów dla schroniska oraz zbiórkach odzieży dla Domu Dziecka w Skopaniu. Jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki oraz WOŚP. Angażuje się w promowanie zdrowego trybu życia. Ukończyła kurs pierwszej pomocy, aby móc zawsze nieść pomoc osobom w potrzebie. W tydzień po odbytym kursie umiejętność tę wykorzystała udzielając pomocy przedmedycznej poszkodowanej osobie. Dziś marzy o tym, aby zostać lekarzem.

1-_DSC0027

Celem konkursu „Ośmiu Wspaniałych” adresowanego do dzieci i młodzieży jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021