W Tarnobrzegu

Poznajcie naszych „Ośmiu Wspaniałych”

Poznajcie naszych „Ośmiu Wspaniałych”

Mają od 15 do 19 lat i bezinteresownie pomagają innym. Dzisiaj poznaliśmy laureatów tarnobrzeskiej edycji samorządowego ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. 

Finalistów, czyli ośmiu najlepszych z 14 kandydatów, zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu wybrała kapituła, której przewodniczył prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb. Są to: Kinga Janeczko z LO im. Mikołaja Kopernika, Monika Bartoszek z LO im. M. Kopernika, Ewelina Anna Barszcz z Gimnazjum nr 1 im. S. Jachowicza, Edyta Wójcik z LO im. M.Kopernika, Agnieszka Maria Kata z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Pawła II, Piotr Jakub Lichota z Gimnazjum nr 3 im. Por. J. Sarny, Maria Sykutowska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Pawła II, Wiktoria Sasiela z Gimnazjum nr 2.

1-_DSC0016
W kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Warszawie Tarnobrzeg reprezentować będzie Kinga Janeczko. – Pomaganie innym nie zmienia tylko i wyłącznie życia potrzebujących, ale całkowicie przeobraża system wartości wolontariusza. Każdy z nas może pomagać. Wystarczy odrobina chęci, by zmienić choć namiastkę naszego świata – uważa laureatka.
Kinga uczy się w III klasie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia w Tarnobrzegu. Już w gimnazjum zorganizowała, wraz z częścią swojej klasy, spektakl o Czerwonym Kapturku, zaprezentowany dzieciom z tarnobrzeskich przedszkoli. Działając w chórze uczestniczyła w występach realizowanych w kościołach dla Domu Pomocy Społecznej. Udzielała się, jako wolontariuszka w schronisku dla zwierząt. Wielokrotnie uczestniczyła w zbiórkach żywności, karmy i przyborów dla schroniska oraz zbiórkach odzieży dla Domu Dziecka w Skopaniu. Jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki oraz WOŚP. Angażuje się w promowanie zdrowego trybu życia. Ukończyła kurs pierwszej pomocy, aby móc zawsze nieść pomoc osobom w potrzebie. W tydzień po odbytym kursie umiejętność tę wykorzystała udzielając pomocy przedmedycznej poszkodowanej osobie. Dziś marzy o tym, aby zostać lekarzem.

1-_DSC0027

Celem konkursu „Ośmiu Wspaniałych” adresowanego do dzieci i młodzieży jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021