kultura i rozrywka

Poznajcie Pana Kotka! Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza

Poznajcie Pana Kotka! Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza

Jest już logotyp Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Pana Kotka namalowała artystka Joanna Zając-Slapničar.

Wszyscy znamy historię chorego Pana Kotka z najpopularniejszego wiersza Stanisława Jachowicza. Mruczek ten właśnie został patronem pierwszego Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Ten kotek jednak nie leży w łóżku, jest zdrowy, pełen sił i dobrego humoru, gotowy do działania – zapewniają organizatorzy.

Logotyp powstał w pracowni plastycznej artystki z Żywca Joanny Zając-Slapničar, która inspirowała się zarówno bajką Jachowicza, jak też własnymi dwoma kotami. Malarka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i studiów podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych w Lubljanie w Słowenii. Zajmuje się malarstwem, grafiką, projektowaniem graficznym, ilustracją, wideo i sztuką nowych mediów. Ma na swoim koncie szereg wystaw indywidualnych o zbiorowych w Polsce i Europie. Organizuje zajęcia plastyczne w Fundacji Arcy Arty w Żywcu oraz pracuje w Montessori Mountain Schools jako nauczycielka plastyki.

Joanna Zając-Slapničar nie tylko stworzyła festiwalowe logo, ale także poprowadzi warsztaty plastyczne. Z uwagi na sytuację pandemiczną, będą to zajęcia on-line. Warsztaty tematycznie nawiązywać będą do literatury Stanisława Jachowicza, a każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z propozycji we własnym domu. Wkrótce zostaną ogłoszone warunki udziału w tych zajęciach.

Warto przypomnieć, że w ramach festiwalu odbędą się także konkursy: plastyczny, literacki i teatralny. Z powodu sanitarnych obostrzeń wszystkie odbędą się w formie on-line. Prace literackie i plastyczne można przygotować i zgłosić do konkursu indywidualnie lub poprzez szkołę. W konkursie teatralnym także można samodzielnie przygotować prezentację wiersza Jachowicza, z użyciem kostiumów i rekwizytów (tzw. teatr jednego aktora) i nagrać ją, choćby w domu. Wszystkie konkursy zostaną rozstrzygnięte w ostatnim tygodniu listopada. Szczegóły i regulaminy można znaleźć na stronach Tarnobrzeskiego Domu Kultury: www.tdk.tarnobrzeg.pl oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej: www.mbp.tarnobrzeg.pl.

Festiwal objął swoim patronatem Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przy wsparciu finansowym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

JOANNA ZAJĄC-SLAPNIČAR

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom u prof. Piotra C. Kowalskiego (2004). W 2003 roku stypendium na Akademii Sztuk Pięknych w Lublanie, w Słowenii (Wydział Projektowania Graficznego). W roku 2016 ukończyła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Lubljanie w Słowenii (kierunek Wideo).

Zajmuje się malarstwem, grafiką, projektowaniem graficznym, ilustracją, wideo i sztuką nowych mediów. Bierze udział w międzynarodowych projektach, sympozjach i plenerach artystycznych.

W 2008 roku nagrodzona za najlepszą akwarelę w XLIII Międzynarodowym konkursie malarskim w Piranie (Słowenia).

W 2017 roku I nagroda w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KOLAŻ – ASAMBLAŻ w Olkuszu.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP), Związku Artystów Plastyków w Lubljanie (DLUL) sekcji Ilustratoróworaz oraz IWS sekcji Akwarelistów Słoweńskich. Swoje prace pokazywała na wystawach w Polsce, Słowenii, Szwajcarii, Danii, Szwecjii, Rosjii, Serbii, Rumunii, Litwie, na Ukrainie, Czechach, w Niemczech we Włoszech i w USA.

Największą pasją i jednoczesnie pracą jest szeroko rozumiana stuka. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, kolażem, grafiką komputerową, wideo oraz szerzeniem zamiłowania do sztuki wsród dzieci i dorosłych. Organizuje zajęcia plastyczne w Fundacji Arcy Arty w Żywcu oraz pracuje w Montessori Mountain Schools jako nauczyciel plastyki. Prywatnie: żona, mama Heleny i właścicielka dwóch miłych kotów 🙂

www.joanna-zajac-slapnicar.weebly.com

https://www.facebook.com/joanna.zajac.148

https://www.instagram.com/jo_zaj/?hl=pl

Fundacja Arcy Arty

www.arcyarty.com

www.facebook.com/ArcyArty/

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021