kultura i rozrywka

Poznajemy baranowską bibliotekę

Poznajemy baranowską bibliotekę

Uczniowie z Baranowa Sandomierskiego chętnie odwiedzają tutejszą bibliotekę. Po raz kolejny odbyła się z ich udziałem lekcja biblioteczna. Ale młodzi czytelnicy lubią tu przychodzić także indywidualnie, by znaleźć sobie ciekawą lekturę.

W ramach współpracy Biblioteki w Baranowie Sandomierskim z Zespołem Szkół i Placówek, 18 maja odbyła się kolejna lekcja biblioteczna pt. „Poznajemy bibliotekę”. Baranowską książnicę odwiedzili tym razem uczniowie klasy IV wraz z wychowawcami, Agatą Durdą, oraz Krzysztofem Stawiarskim.

IMG_20160518_122109

Uczestnicy zapoznali się z regulaminem wypożyczania i zbiorami. Kierowniczka biblioteki Anna Grabowska opowiedziała, gdzie i jak wyszukiwać potrzebne pozycje książkowe, jak korzystać z katalogów. Pobyt w bibliotece zachęcił dzieci do czytania, czego dowodem były ponowne, indywidualne już odwiedziny i wypożyczenia książek.

IMG_20160518_122332

Podobne lekcje odbywają się cyklicznie, zarówno w bibliotece w Baranowie Sandomierskim, jak i w filiach w Dąbrowicy, Suchorzowe i Woli Baranowskiej. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony maluchów.

– Takie spotkania sprawiają, że dzieci zaznajamiają się z miejscem, zaprzyjaźniają z nim. – tłumaczy Anna Grabowska – A później chętniej same przychodzą, bo wiedzą, co tu mogą znaleźć, znają już panie bibliotekarki, wiedzą, że mogą je poprosić o pomoc, cenią sobie przyjazną atmosferę, jaka tu panuje. I przede wszystkim wypożyczają książki!

IMG_20160518_123146

A jakie pozycje cieszą się największą popularnością?

– Najczęściej nasi młodsi czytelnicy wypożyczają lektury szkolne – odpowiada bibliotekarka – Ale nie tylko, są też czytelnicy, którzy uwielbiają baśnie, książki przygodowe.
Co ciekawe, pojawia się coraz więcej zaledwie kilkuletnich czytelników. Oczywiście to rodzice je przyprowadzają, wspólnie wybierają kolorowe bajeczki i czytają pociechom np. przed snem. Jak twierdzą bibliotekarki, w ten sposób w dziecku wyrabia się nawyk czytania i później już same naturalnie sięgają po książki.

MGOK BS

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Ponad 90 tysięcy z tarnobrzeskich puszek WOŚP, aukcje nadal trwają

rta24.eu1 lutego 2021

Boginie w Galerii TDK – wystawa prac Agaty Zarzyckiej

rta24.eu19 stycznia 2021

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu7 stycznia 2021

Własna firma w 3 krokach – bezpłatne webinaria

rta24.eu30 grudnia 2020