W powiecie

Prace remontowe w gminie Gorzyce

Prace remontowe w gminie Gorzyce

INFORMACJE DOT. BIEŻĄCYCH INWESTYCJI REALIZOWANYCH W GMINIE GORZYCE

Zakończyły się prace remontowe ulic Zastawie i Szkolnej w Sokolnikach

Na ul. Szkolnej wykonano odwodnienie i wybudowano nowy chodnik oraz poszerzono jezdnię.

Na ul. Zastawie dodatkowo wybudowano nowe miejsca parkingowe przy stadionie i placu zabaw. Na obu ulicach wykonano nową nawierzchnię bitumiczną.

Wartość zadania to prawie 950 tys. złotych. Zadanie  było dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość dotacji to 566 tys. zł.

Ulica Zastawie w Sokolnikach po remoncie

Kolejna inwestycja nad zalewem w Gorzycach ukończona

Nad zalewem w Gorzycach stoi już nowo wybudowany budynek rekreacyjny o powierzchni 35 m²
z pomieszczeniem rekreacyjnym i aneksem kuchennym oraz WC.

W ramach inwestycji teren obejmujący obszar około 6 arów został zagospodarowany. Wybudowane zostały chodniki oraz parkingi, plac zyskał również nowe oświetlenie solarne LED.

Koszt inwestycji to około 300 tys. zł. Pieniądze na realizację zadania pochodzą głównie z budżetu gminy Gorzyce. Na działanie gmina pozyskała dofinansowanie za pośrednictwem Lasowiackiej Grupy Działania w wysokości prawie 90 tys. zł. Dotacja pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Budynek rekreacyjny nad Zalewem w Gorzycach

Nowe przejście dla pieszych w Gorzycach

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2021 r. zostanie wybudowane nowe przejście dla pieszych przy ul. Działkowców w Gorzycach. Inwestycja ma na celu ograniczenie zagrożeń w ruchu drogowym. W ramach inwestycji zostanie wykonane nowe znakowanie, zamontowane zostaną m.in. głośniki dla osób niedowidzących lub niewidomych, kurtynowe detektory ruchu, oprawy z asymetrycznym rozsyłem światła, sygnalizatory świetlne oraz pooświetlane znaki drogowe. Całkowity koszt to ponad 80 tys. zł. Gmina ze środków rządowych otrzymała wsparcie w wysokości 42 400,00 zł. Pozostała część zostanie pokryta z budżetu gminy Gorzyce.

Tu powstanie nowe przejecie dla pieszych

Remont ul. Strażackiej w Furmanach i ul. Wiejskiej w Sokolnikach

Do końca października potrwa remont ul. Strażackiej w Furmanach oraz ul. Wiejskiej w Sokolnikach. W ramach inwestycji obie drogi zyskają nową nawierzchnię asfaltową. Zostaną wykonane pobocza z kamienia oraz zjazdy do posesji. Koszt robót to 264 tys. zł. Budowa ul. Wiejskiej w Sokolnikach jest współfinansowana z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Dotacja wynosi 65 tys. zł. Pozostałe koszty ponosi gmina Gorzyce.

Na ulicy Strażackiej w Furmanach zostanie położony asfalt

Budowa chodnika we Wrzawach

Dobiegają końca prace przy drodze wojewódzkiej 854 we Wrzawach. W ramach robót wykonano chodnik wraz z wjazdami do posesji oraz odwodnieniem. Inwestycja realizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego przy współudziale gminy Gorzyce. Koszt prac to 200 tys. zł. Połowa tej kwoty pochodzi z budżetu gminy Gorzyce. Budowa chodnika we Wrzawach jest etapowana. Prace rozpoczęły się w 2017 roku. Do tej pory przy drodze wojewódzkiej wykonano łącznie ponad 600 metrów chodnika. W przyszłym roku prace będą kontynuowane.

Nowy chodnik przy drodze wojewódzkiej nr 854 we Wrzawach

Budowa chodnika przy ul. Kościelnej

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace przy budowie chodnika na ul. Kościelnej w Furmanach. Inwestycja jest realizowana przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu. Koszt prac to 200 tys. złotych. Gmina Gorzyce z własnego budżetu pokrywa połowę kosztów inwestycji.

Przy ul. Kościelnej w Furmanach zostanie wybudowany nowy chodnik

Ponad 5 milionów złotych na drogi w Gorzycach

Gmina Gorzyce ogłosiła przetarg na budowę pierwszego etapu nowej drogi łączącej ul. Przybyłów z ul. Zakole oraz remont ul. Krzywej w Gorzycach.

W ramach prac przy ul. Krzywej zostaną przebudowane pobocza i zjazdy do posesji, droga zostanie odwodniona, a na szerokości 3,5 metra i długości ponad 250 metrów zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa.

Natomiast pierwszy etap prac związanych z budową nowej drogi łączącej ul. Przybyłów do kanału przy ul. Zakole obejmuje budowę o szerokości 6 m i długości ponad 700 m. Przy drodze powstanie chodnik oraz ciąg pieszo-rowerowy W ramach prac będą wykonane zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogowe.

Całkowity koszt remontu ul. Krzywej i budowy pierwszego etapu nowej drogi to ponad 5 milionów złotych. Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 3 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2021 rok.

Na lata 2022 i 2023 zaplanowany został kolejny etap prac obejmujący budowę drogi na odcinku od kanału przy ul. Zakole do drogi krajowej nr 77 – do skrzyżowania prowadzącego do miejscowości Motycze Poduchowne.

Tu powstanie nowa droga. Pierwszy etap prac będzie obejmował budowę odcina

od ul. Przybyłów do kanału przy ul. Zakole

FOTOWOLTAIKA

Zakończyła się realizacja zadania polegającego na budowie instalacji fotowoltaicznej, która posłuży do zasilenia w energię elektryczną fontanny, budynku WC oraz przepompowni wód opadowych.

Instalacja została zamontowana na budynku Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. 3 Maja i składa się z 32 paneli fotowoltaicznych, które łącznie mogą wygenerować ponad 16 kW mocy energii elektrycznej. To pozwoli na pokrycie zapotrzebowania na energię obiektów zlokalizowanych w Technicznym Ogrodzie i znacząco wpłynie na obniżenie kosztów ich bieżącego utrzymania. Łączny koszt inwestycji to blisko 90 tys. zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło Gmina Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Stypendia Wójta Gminy Grębów dla najlepszych licealistów

rta24.eu14 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Zajęcia z pasją w GOK Gorzyce

rta24.eu8 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

Przerwa w dostawie wody na terenie miasta i gminy Nowa Dęba

rta24.eu6 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rta24.eu4 października 2021

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

rta24.eu28 września 2021