W Tarnobrzegu

Prezydent dał słowo. Kanalizacja w tym roku

Prezydent dał słowo. Kanalizacja w tym roku

Przyszli mieszkańcy osiedla Ocice, którzy skarżą się na brak odwodnienia i kanalizacji na terenie przeznaczonym do zabudowy dostali zapewnienie prezydenta Tarnobrzega, że w drugim półroczu kanalizacja dla tej części miasta zostanie wykonana.

W niedzielę prezydent spotkał się z mieszkańcami Ocic. Zebranie zdominował temat problemów właścicieli działek, których przed budową domów powstrzymuje brak gwarancji, że spółka Tarnobrzeskie Wodociągi wykona sieć kanalizacji sanitarnej dla nowych działek.

Grzegorz Kiełb udał się potem w teren, by zobaczyć, jak wygląda sytuacja i na poniedziałkowym spotkaniu z mieszkańcami przekazał im dobrą wiadomość.

– Chociaż Tarnobrzeskie Wodociągi rozpoczynają w tym roku olbrzymią inwestycję, uda się im wykonać niezbędny zakres sieci kanalizacji sanitarnej dla działek przy ul. Żurawinowej -boczna. Gwarantuję, że w drugim półroczu tego roku kanalizacja dla tej części miasta zostanie wykonana- mówił prezydent.

Miasto nie wyręczy jednak całkowicie właścicieli działek, którzy chcą zaradzić podtopieniom na posesjach. – W przypadku prywatnych działek zapewnienie odwodnienia leży w gestii właścicieli. Oni powinni się porozumieć w celu budowy zbiorczego drenażu- dodał prezydent. Zasugerował też, że gmina pomoże zorganizować spotkanie zainteresowanych w magistracie.

Zapewnił, że miasto weźmie na siebie przeprowadzenie przepustu pod drogą, a także udrożnienie rowów w tej części osiedla. Te prace mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021