W Tarnobrzegu

Prezydent dał słowo. Kanalizacja w tym roku

Prezydent dał słowo. Kanalizacja w tym roku

Przyszli mieszkańcy osiedla Ocice, którzy skarżą się na brak odwodnienia i kanalizacji na terenie przeznaczonym do zabudowy dostali zapewnienie prezydenta Tarnobrzega, że w drugim półroczu kanalizacja dla tej części miasta zostanie wykonana.

W niedzielę prezydent spotkał się z mieszkańcami Ocic. Zebranie zdominował temat problemów właścicieli działek, których przed budową domów powstrzymuje brak gwarancji, że spółka Tarnobrzeskie Wodociągi wykona sieć kanalizacji sanitarnej dla nowych działek.

Grzegorz Kiełb udał się potem w teren, by zobaczyć, jak wygląda sytuacja i na poniedziałkowym spotkaniu z mieszkańcami przekazał im dobrą wiadomość.

– Chociaż Tarnobrzeskie Wodociągi rozpoczynają w tym roku olbrzymią inwestycję, uda się im wykonać niezbędny zakres sieci kanalizacji sanitarnej dla działek przy ul. Żurawinowej -boczna. Gwarantuję, że w drugim półroczu tego roku kanalizacja dla tej części miasta zostanie wykonana- mówił prezydent.

Miasto nie wyręczy jednak całkowicie właścicieli działek, którzy chcą zaradzić podtopieniom na posesjach. – W przypadku prywatnych działek zapewnienie odwodnienia leży w gestii właścicieli. Oni powinni się porozumieć w celu budowy zbiorczego drenażu- dodał prezydent. Zasugerował też, że gmina pomoże zorganizować spotkanie zainteresowanych w magistracie.

Zapewnił, że miasto weźmie na siebie przeprowadzenie przepustu pod drogą, a także udrożnienie rowów w tej części osiedla. Te prace mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021