W Tarnobrzegu

Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Sobów

Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Sobów

O potrzebach, planach na przyszłość i inwestycjach na osiedlu Sobów rozmawiali mieszkańcy z Prezydentem Tarnobrzega podczas spotkania 5 lutego.

Spotkanie osiedlowe otworzył przewodniczący Sobowa Waldemar Szwedo, który przedstawił zebranym sprawozdanie z działalności zarządu osiedla.

Jedną z głównych inwestycji zrealizowanych w roku ubiegłym na tym podmiejskim osiedlu była budowa parku osiedlowego. Park Olszynka, bo taką nazwę nosi to miejsce, wyposażony jest w nową wiatę i profesjonalne miejsce do grillowania. Obrazu dopełniają eleganckie alejki oraz siłownia zewnętrzna. – Bliżej sezonu wiosennego dokonamy nasadzeń drzew i krzewów, tak by całość inwestycji zyskała piękny wygląd – mówił przewodniczący Szwedo.

W minionym roku wykonano również nowe odwodnienie przy ulicy Bema. Teraz już funkcjonuje ono poprawnie, odprowadza wodę z ulicy oraz położonych przy Bema posesji. Zmian doczekały się także przydrożne rowy. Dzięki odpowiednim zabiegom są one teraz drożne i nie ma już problemu z zalegającą wodą. – Proszę mieszkańców o to, by w miarę możliwości dbać o rowy na wysokości swoich zabudowań, by pozostawały drożne i czyste – apelował przewodniczący.

W Sobowie zadbano także o podniesienie bezpieczeństwa na drogach poprzez montaż dwóch progów zwalniających oraz uzupełnienie tłuczniem ulic: Olszowa, Szlachecka, Bema i Młynarska. Na stadionie sportowym wykończono budynek, w którym powstała nowa szatnia dla sędziów i pomieszczenie klubowe.

A na jakie inwestycje mogą liczyć mieszkańcy Sobowa w roku bieżącym? Plany inwestycyjne przedstawił prezydent Grzegorz Kiełb. – Jak Państwo widzicie, sporo rzeczy udało się zrealizować w roku 2016 na osiedlu Sobów. W tym roku planujemy budowę kładki na Mokrzyszówce. Inwestycja ta kosztować będzie około 149 tysięcy złotych. Oprócz tego poddamy głębokiej termomodernizacji budynek przy ulicy Kościelnej. Z kosztorysu wynika, że ta inwestycja wyniesie nieco ponad 500 tysięcy zł – mówił prezydent. Włodarz miasta wspomniał też o projektach, które zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim. – Jeśli chodzi o ciąg pieszo-rowerowy, jesteśmy już po przetargu na projekt. Etap projektowania zakończy się w czerwcu tego roku. Kolejną inwestycją jest plac zabaw przy ulicy Olszowej, na który przeznaczymy 100 tysięcy zł.

Jak wspomniał prezydent Kiełb, miasto ma w planach także zainstalowanie monitoringu przy parku Olszynka. Ale to nie wszystko, na co liczyć może Sobów. – Stale dbamy o bezpieczeństwo państwa i wszystkich tarnobrzeżan dlatego zdecydowaliśmy przekazać 15 tysięcy zł. jednostce OSP Sobów na dofinansowanie do zakupu quada. Ubiegamy się również o dofinansowanie do budowy boiska sportowego – wyznał prezydent.

Dariusz Bajor/EPK

Źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021