W Tarnobrzegu

Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Sobów

Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Sobów

O potrzebach, planach na przyszłość i inwestycjach na osiedlu Sobów rozmawiali mieszkańcy z Prezydentem Tarnobrzega podczas spotkania 5 lutego.

Spotkanie osiedlowe otworzył przewodniczący Sobowa Waldemar Szwedo, który przedstawił zebranym sprawozdanie z działalności zarządu osiedla.

Jedną z głównych inwestycji zrealizowanych w roku ubiegłym na tym podmiejskim osiedlu była budowa parku osiedlowego. Park Olszynka, bo taką nazwę nosi to miejsce, wyposażony jest w nową wiatę i profesjonalne miejsce do grillowania. Obrazu dopełniają eleganckie alejki oraz siłownia zewnętrzna. – Bliżej sezonu wiosennego dokonamy nasadzeń drzew i krzewów, tak by całość inwestycji zyskała piękny wygląd – mówił przewodniczący Szwedo.

W minionym roku wykonano również nowe odwodnienie przy ulicy Bema. Teraz już funkcjonuje ono poprawnie, odprowadza wodę z ulicy oraz położonych przy Bema posesji. Zmian doczekały się także przydrożne rowy. Dzięki odpowiednim zabiegom są one teraz drożne i nie ma już problemu z zalegającą wodą. – Proszę mieszkańców o to, by w miarę możliwości dbać o rowy na wysokości swoich zabudowań, by pozostawały drożne i czyste – apelował przewodniczący.

W Sobowie zadbano także o podniesienie bezpieczeństwa na drogach poprzez montaż dwóch progów zwalniających oraz uzupełnienie tłuczniem ulic: Olszowa, Szlachecka, Bema i Młynarska. Na stadionie sportowym wykończono budynek, w którym powstała nowa szatnia dla sędziów i pomieszczenie klubowe.

A na jakie inwestycje mogą liczyć mieszkańcy Sobowa w roku bieżącym? Plany inwestycyjne przedstawił prezydent Grzegorz Kiełb. – Jak Państwo widzicie, sporo rzeczy udało się zrealizować w roku 2016 na osiedlu Sobów. W tym roku planujemy budowę kładki na Mokrzyszówce. Inwestycja ta kosztować będzie około 149 tysięcy złotych. Oprócz tego poddamy głębokiej termomodernizacji budynek przy ulicy Kościelnej. Z kosztorysu wynika, że ta inwestycja wyniesie nieco ponad 500 tysięcy zł – mówił prezydent. Włodarz miasta wspomniał też o projektach, które zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim. – Jeśli chodzi o ciąg pieszo-rowerowy, jesteśmy już po przetargu na projekt. Etap projektowania zakończy się w czerwcu tego roku. Kolejną inwestycją jest plac zabaw przy ulicy Olszowej, na który przeznaczymy 100 tysięcy zł.

Jak wspomniał prezydent Kiełb, miasto ma w planach także zainstalowanie monitoringu przy parku Olszynka. Ale to nie wszystko, na co liczyć może Sobów. – Stale dbamy o bezpieczeństwo państwa i wszystkich tarnobrzeżan dlatego zdecydowaliśmy przekazać 15 tysięcy zł. jednostce OSP Sobów na dofinansowanie do zakupu quada. Ubiegamy się również o dofinansowanie do budowy boiska sportowego – wyznał prezydent.

Dariusz Bajor/EPK

Źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021