W Tarnobrzegu

Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Sobów

Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Sobów

O potrzebach, planach na przyszłość i inwestycjach na osiedlu Sobów rozmawiali mieszkańcy z Prezydentem Tarnobrzega podczas spotkania 5 lutego.

Spotkanie osiedlowe otworzył przewodniczący Sobowa Waldemar Szwedo, który przedstawił zebranym sprawozdanie z działalności zarządu osiedla.

Jedną z głównych inwestycji zrealizowanych w roku ubiegłym na tym podmiejskim osiedlu była budowa parku osiedlowego. Park Olszynka, bo taką nazwę nosi to miejsce, wyposażony jest w nową wiatę i profesjonalne miejsce do grillowania. Obrazu dopełniają eleganckie alejki oraz siłownia zewnętrzna. – Bliżej sezonu wiosennego dokonamy nasadzeń drzew i krzewów, tak by całość inwestycji zyskała piękny wygląd – mówił przewodniczący Szwedo.

W minionym roku wykonano również nowe odwodnienie przy ulicy Bema. Teraz już funkcjonuje ono poprawnie, odprowadza wodę z ulicy oraz położonych przy Bema posesji. Zmian doczekały się także przydrożne rowy. Dzięki odpowiednim zabiegom są one teraz drożne i nie ma już problemu z zalegającą wodą. – Proszę mieszkańców o to, by w miarę możliwości dbać o rowy na wysokości swoich zabudowań, by pozostawały drożne i czyste – apelował przewodniczący.

W Sobowie zadbano także o podniesienie bezpieczeństwa na drogach poprzez montaż dwóch progów zwalniających oraz uzupełnienie tłuczniem ulic: Olszowa, Szlachecka, Bema i Młynarska. Na stadionie sportowym wykończono budynek, w którym powstała nowa szatnia dla sędziów i pomieszczenie klubowe.

A na jakie inwestycje mogą liczyć mieszkańcy Sobowa w roku bieżącym? Plany inwestycyjne przedstawił prezydent Grzegorz Kiełb. – Jak Państwo widzicie, sporo rzeczy udało się zrealizować w roku 2016 na osiedlu Sobów. W tym roku planujemy budowę kładki na Mokrzyszówce. Inwestycja ta kosztować będzie około 149 tysięcy złotych. Oprócz tego poddamy głębokiej termomodernizacji budynek przy ulicy Kościelnej. Z kosztorysu wynika, że ta inwestycja wyniesie nieco ponad 500 tysięcy zł – mówił prezydent. Włodarz miasta wspomniał też o projektach, które zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim. – Jeśli chodzi o ciąg pieszo-rowerowy, jesteśmy już po przetargu na projekt. Etap projektowania zakończy się w czerwcu tego roku. Kolejną inwestycją jest plac zabaw przy ulicy Olszowej, na który przeznaczymy 100 tysięcy zł.

Jak wspomniał prezydent Kiełb, miasto ma w planach także zainstalowanie monitoringu przy parku Olszynka. Ale to nie wszystko, na co liczyć może Sobów. – Stale dbamy o bezpieczeństwo państwa i wszystkich tarnobrzeżan dlatego zdecydowaliśmy przekazać 15 tysięcy zł. jednostce OSP Sobów na dofinansowanie do zakupu quada. Ubiegamy się również o dofinansowanie do budowy boiska sportowego – wyznał prezydent.

Dariusz Bajor/EPK

Źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021