W Tarnobrzegu

Prezydent Tarnobrzega przyjął rezygnację zastępcy

Prezydent Tarnobrzega przyjął rezygnację zastępcy

Józef Motyka złożył oświadczenie woli o rezygnacji  z zajmowanego stanowiska, ale z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Wiceprezydentem miasta będzie do 31 stycznia.

Jak dowiedzieliśmy się, Józef Motyka nie zgodził się na zaproponowane przez prezydenta  odejście ze stanowiska za porozumieniem stron.  W ślad za rozpatrzoną odmownie prośbą o rozwiązanie stosunku pracy z zachowaniem okresu wypowiedzenia złożył drugie pismo – o rezygnacji.

W tej sytuacji prezydent nie ma wyjścia i musi przyjąć rezygnację swojego zastępcy a także wypłacić mu należne świadczenia m.in. za zaległy urlop. Pensja wiceprezydenta wynosi 9900 złotych brutto.

Po pierwszej publikacji skontaktował się z nami wiceprezydent Motyka. Prosił, by nie sugerować, że jest zachłanny i liczy na odprawę. -Mam niewykorzystany urlop, a jako pracownikowi z powołania przysługuje mi określony okres wypowiedzenia. Wynika to z przepisów, prezydent nie robi w moją stronę żadnego ukłonu – wyjaśnił. – Mam nadzieję, że prezydent uzna iż  możemy po partnersku rozstać się.

Przedstawił też swoją wersję okoliczności, w jakich zrezygnował z pełnienia funkcji.  – Odwołując wiceprezydenta Brzezowskiego prezydent sam zerwał współpracę ze swoim zapleczem politycznym. Zwróciłem się z prośbą o odwołanie z powodów znaczących, to znaczy utraty zaufania w ścisłym kierownictwie urzędu. Jeżeli utraciłem zaufanie u prezydenta trudno mówić tu o dobrej współpracy w interesie miasta. Stanąłem przed trudną decyzją, ale nie jest ona powodowana naciskami ani presją- mówi Józef Motyka.

Dodał, że pracując na rzecz miasta przez ostatnie dwa lata działał dla jego rozwoju, dzięki czemu udało się zrealizować mnóstwo korzystnych dla miasta projektów. -Liczę na to, że prezydent biorąc pod uwagę dwa lata mojej trudnej pracy okaże mi szacunek i pozwoli mi honorowo odejść.

Wioletta Wojtkowiak

9 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021