W Tarnobrzegu

Prezydent Tarnobrzega przyjął rezygnację zastępcy

Prezydent Tarnobrzega przyjął rezygnację zastępcy

Józef Motyka złożył oświadczenie woli o rezygnacji  z zajmowanego stanowiska, ale z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Wiceprezydentem miasta będzie do 31 stycznia.

Jak dowiedzieliśmy się, Józef Motyka nie zgodził się na zaproponowane przez prezydenta  odejście ze stanowiska za porozumieniem stron.  W ślad za rozpatrzoną odmownie prośbą o rozwiązanie stosunku pracy z zachowaniem okresu wypowiedzenia złożył drugie pismo – o rezygnacji.

W tej sytuacji prezydent nie ma wyjścia i musi przyjąć rezygnację swojego zastępcy a także wypłacić mu należne świadczenia m.in. za zaległy urlop. Pensja wiceprezydenta wynosi 9900 złotych brutto.

Po pierwszej publikacji skontaktował się z nami wiceprezydent Motyka. Prosił, by nie sugerować, że jest zachłanny i liczy na odprawę. -Mam niewykorzystany urlop, a jako pracownikowi z powołania przysługuje mi określony okres wypowiedzenia. Wynika to z przepisów, prezydent nie robi w moją stronę żadnego ukłonu – wyjaśnił. – Mam nadzieję, że prezydent uzna iż  możemy po partnersku rozstać się.

Przedstawił też swoją wersję okoliczności, w jakich zrezygnował z pełnienia funkcji.  – Odwołując wiceprezydenta Brzezowskiego prezydent sam zerwał współpracę ze swoim zapleczem politycznym. Zwróciłem się z prośbą o odwołanie z powodów znaczących, to znaczy utraty zaufania w ścisłym kierownictwie urzędu. Jeżeli utraciłem zaufanie u prezydenta trudno mówić tu o dobrej współpracy w interesie miasta. Stanąłem przed trudną decyzją, ale nie jest ona powodowana naciskami ani presją- mówi Józef Motyka.

Dodał, że pracując na rzecz miasta przez ostatnie dwa lata działał dla jego rozwoju, dzięki czemu udało się zrealizować mnóstwo korzystnych dla miasta projektów. -Liczę na to, że prezydent biorąc pod uwagę dwa lata mojej trudnej pracy okaże mi szacunek i pozwoli mi honorowo odejść.

Wioletta Wojtkowiak

9 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021