W Tarnobrzegu

Prezydent Tarnobrzega przyjął rezygnację zastępcy

Prezydent Tarnobrzega przyjął rezygnację zastępcy

Józef Motyka złożył oświadczenie woli o rezygnacji  z zajmowanego stanowiska, ale z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Wiceprezydentem miasta będzie do 31 stycznia.

Jak dowiedzieliśmy się, Józef Motyka nie zgodził się na zaproponowane przez prezydenta  odejście ze stanowiska za porozumieniem stron.  W ślad za rozpatrzoną odmownie prośbą o rozwiązanie stosunku pracy z zachowaniem okresu wypowiedzenia złożył drugie pismo – o rezygnacji.

W tej sytuacji prezydent nie ma wyjścia i musi przyjąć rezygnację swojego zastępcy a także wypłacić mu należne świadczenia m.in. za zaległy urlop. Pensja wiceprezydenta wynosi 9900 złotych brutto.

Po pierwszej publikacji skontaktował się z nami wiceprezydent Motyka. Prosił, by nie sugerować, że jest zachłanny i liczy na odprawę. -Mam niewykorzystany urlop, a jako pracownikowi z powołania przysługuje mi określony okres wypowiedzenia. Wynika to z przepisów, prezydent nie robi w moją stronę żadnego ukłonu – wyjaśnił. – Mam nadzieję, że prezydent uzna iż  możemy po partnersku rozstać się.

Przedstawił też swoją wersję okoliczności, w jakich zrezygnował z pełnienia funkcji.  – Odwołując wiceprezydenta Brzezowskiego prezydent sam zerwał współpracę ze swoim zapleczem politycznym. Zwróciłem się z prośbą o odwołanie z powodów znaczących, to znaczy utraty zaufania w ścisłym kierownictwie urzędu. Jeżeli utraciłem zaufanie u prezydenta trudno mówić tu o dobrej współpracy w interesie miasta. Stanąłem przed trudną decyzją, ale nie jest ona powodowana naciskami ani presją- mówi Józef Motyka.

Dodał, że pracując na rzecz miasta przez ostatnie dwa lata działał dla jego rozwoju, dzięki czemu udało się zrealizować mnóstwo korzystnych dla miasta projektów. -Liczę na to, że prezydent biorąc pod uwagę dwa lata mojej trudnej pracy okaże mi szacunek i pozwoli mi honorowo odejść.

Wioletta Wojtkowiak

9 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Święto 3 Maja. w Tarnobrzegu

rta24.eu4 maja 2021

Konsultacje społeczne zagospodarowania fragmentu Serbinowa

rta24.eu4 maja 2021

Tarnobrzeg wita w odświeżonej formie

rta24.eu4 maja 2021

Uczciliśmy pamięć tragicznie zmarłych pracowników przemysłu siarkowego

rta24.eu29 kwietnia 2021

Tarnobrzeski „Rolnik”  zrealizował program „Złote Szkoły NBP”  

rta24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021