Kronika Policyjna

PREZYDENT ZAKŁADA SIDŁA ?

PREZYDENT ZAKŁADA SIDŁA ?

PREZYDENT ZAKŁADA SIDŁA

Nasz tekst o procesie sądowym wytoczonym przez byłego zastępcę obecnego prezydenta Tarnobrzega spotkał się z krytyką. Jak sądzimy jest to krytyka sympatyków PiS-u, zarzucająca nam, że to my zarzucamy lokalnemu PiS-owi prowadzenie kampanii wyborczej na urząd prezydenta Tarnobrzegu. Skomentujemy to krótko pisząc, że koń jaki jest każdy widzi. Oczywiście pod konia można sobie podłożyć nazwiska osób i nazwy partii. A żeby ponownie ktoś nie poczuł się dotknięty, to dodamy, że można sobie te nazwy i nazwiska położyć na konia. Zawsze to lepiej na koniu niż pod koniem.

CIERPLIWOŚĆ I NERWY NA WODZY

Mimo tego, że nasz pogląd na tę sprawę co niektórym się nie podoba, to czujemy się jednak zobowiązani do dalszego informowania i komentowania tej sprawy, ponieważ zaczyna się ona coraz ciekawiej rozwijać. Mamy wrażenie, że pozwany prezydent zakłada sidła na swoich przeciwników z PiS-u. Najpierw zręczne posunięcie z konferencją prasową i pokazaniem pisma z sądu, czym obalił zarzut arogancji i nadużywania pozycji. Prezydent utrzymał nerwy na wodzy i przeszedł do ofensywy. Jednoznaczna deklaracja, że nie będzie ugody i zapowiedź przedstawienia faktów, mających potwierdzić zarzuty wobec byłego zastępcy wyglądają jak pokerowa zagrywka. Za zręczne uznać również trzeba zapowiedź, że w dniu kolejnego posiedzenia sądu prezydent będzie na wycieczce z synem. To chwyta za serce i pokazuje mieszkańcom, że prezydent to twardy facet, pewny swoich racji, który ponad sądowe pieniactwo stawia bycie z rodziną. Wydawało się, że to pierwsze wizerunkowe starcie prezydent przegrał. Okazuje się, że nie przegrał, a nawet wyszedł na prowadzenie. Jaka będzie odpowiedź przeciwników?

MIEJSCE TYLKO DLA DWÓCH

Z tej sytuacji wyłania się ciekawa sytuacja na rok przed wyborami. Nie wiemy czy jest to świadome działanie prezydenta, czy nie, ale zaczyna z tego wyłaniać się następująca sytuacja. Do czasu wyborów prezydenckich na placu boju może pozostać tylko dwóch liczących się kandydatów. Będą to obecny prezydent i ktoś z PiS-u. Umiejętne sterowanie procesem i wydarzeniami wokół może sprawić, że tarnobrzeska opinia publiczna skoncentruje się na tych dwóch rywalach. Kolejnym kandydatom będzie trudniej przebić się do świadomości wyborców. Jeżeli prezydentowi uda się przekonać wyborców przeciwnych PiS-owi, że jest najpoważniejszym albo nawet jedynym kandydatem, który może być zaporą przed prezydentem z PiS-u, to na przykład tarnobrzeska PO będzie miała twardy orzech do zgryzienia. Taka sytuacja to problem dal PiS. Dla kandydata tej partii najlepiej gdy głosy jego przeciwników rozbijają się na kilku kandydatów. W sytuacji gdy jest PiS kontra reszta, czyli jeden kandydat, szanse na wygraną zdecydowanie maleją.

CO ZROBIĄ POZOSTALI KONKURENCI?

Jeżeli my dostrzegamy możliwość takiego rozwoju wydarzeń to pewnie inni też to widzą. Ci inni to potencjalni kandydaci na prezydenta. Będą musieli rozwiązać łamigłówkę polegającą na tym jak osłabić pozycję obecnego prezydenta bez wzmacniania pozycji PiS-u i jego kandydata. To trudne zadanie i może być jeszcze trudniejsze jeżeli prezydent i jego obóz (jest jeszcze taki?) użyją tego argumentu w starciu z tymi innymi kandydatami. Na razie pewną aktywność w internecie w krytykowaniu obecnego prezydenta wykazuje były prezydent. Nie wiemy czy robi to jako przygotowanie do startu w wyborach, czy też to forma odwetu. Inni kandydaci jak na razie siedzą cicho. Jeżeli chcą rzeczywiście liczyć się w wyborach powinni już reagować na to, co się dzieje, a najlepiej tworzyć wydarzenia, które przyciągną do nich uwagę wyborców. Po wakacjach może być już za późno. A my czekamy na kolejne ruchu stron w sporze sądowym. Po działaniach prezydenta widać, że może być bardzo ciekawie.

GRZEGORZ PONIEDZIELSKI

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń

rta24.eu13 października 2021

Tarnobrzescy Wodniacy zajęli II miejsce w zawodach stermotorzystów

rta24.eu8 października 2021

Trzech kierowców przekroczyło prędkość, stracili prawko

rta24.eu7 października 2021

„Bezpieczne Wakacje” konkurs dla dzieci i młodzieży

rta24.eu7 października 2021