W Tarnobrzegu

Proces gangu „Cygana”. Dla pięciu osób to już koniec

Proces gangu „Cygana”. Dla pięciu osób to już koniec

Pięcioro oskarżonych z tzw. gangu Cygana na dzisiejszej rozprawie dobrowolnie poddało się karom uzgodnionym z prokuratorem. Domniemany szef grupy, były bokser Dawid Kostecki ps. „Cygan” i pozostali oskarżeni będą osądzeni już przez inny skład orzekający.

Dziś przed tarnobrzeskim Sądem Okręgowym udało się rozpocząć proces przestępczej grupy, która zajmowała się m.in. skupowaniem, legalizacją i sprzedażą w Polsce kradzionych na terenie UE luksusowych samochodów, wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy. Wykorzystywali do tego szereg spółek słupów, powoływanych tylko na potrzeby przestępczego procederu. Przestępcy swoje zyski lokowali w budowę osiedla domków jednorodzinnych w Warszawie.

Gang liczący siedemnaście osób (osiem już osądzono) i rozbity przez CBŚP działał w latach 2010 -2013. Według śledczych z lubelskiego wydziału departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej skarb państwa miał stracić na przestępczym procederze prawie 10 milionów złotych.

Odczytanie aktu oskarżenia zajęło prokuratorowi Piotrowi Galantowi prawie godzinę. Następnie sędzia Grzegorz Zarzycki odczytał wyjaśnienia trzech mężczyzn i dwóch kobiet, którzy złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karom bez procesu. Sąd je zaakceptował. Wobec czterech osób postępowanie zakończyło się skazaniem na kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Wspomniana piątka nie odegrała jednak pierwszoplanowej roli w przestępczym procederze. Najcięższe zarzuty ciążą na Dawidzie Kosteckim ps.”Cygan” (zgodził się na publikację wizerunku), któremu za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi do 10 lat więzienia.

Kostecki już wcześniej nie miał zamiaru składać wniosku o dobrowolne poddanie się karze. Chciał postępowania dowodowego i wglądu w akta sprawy. Sprawę jego i pozostałych oskarżonych rozpatrzy sąd w odrębnym postępowaniu.

Przerwa w rozprawie do 12 kwietnia.

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

1-_DSC1879 1-_DSC1888 1-_DSC1895 1-_DSC1902 1-_DSC1914 1-_DSC1923

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021