W Tarnobrzegu

Proszą o kontrolę ZUS, a inni ? „Dynda mi żałosny spektakl PiS”

Proszą o kontrolę ZUS, a inni ? „Dynda mi żałosny spektakl PiS”

Pięcioro radnych podpisało się pod pismem do dyrektora Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie o podjęcie kontroli wykorzystania zwolnienia lekarskiego przez prezydenta Grzegorza Kiełba.

Informację o tym przekazał wczoraj podczas brefingu prasowego przewodniczący klubu radnych PiS i były przewodniczący rady miasta Kamil Kalinka. Uznał, że radnym PiS wypada zająć stanowisko wobec ostatnich doniesień medialnych m.in. na temat usprawiedliwionej zwolnieniem lekarskim nieobecności prezydenta w sądzie, który nie przyszedł na posiedzenie pojednawcze z byłym zastępcą Wojciechem Brzezowskim. Efektem krytyki jest pismo, które radni w przyszłym tygodniu chcą wysłać do dyrektora ZUS w Rzeszowie, o następującej treści:

„W związku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim przez Pana Grzegorza Kiełba – Prezydenta Miasta Tarnobrzega w dniach 8-15 maj 2017 roku, niżej podpisani radni Rady Miasta Tarnobrzega zwracają się z prośbą o podjęcie kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego przez pana Grzegorza Kiełba.

Na zwolnieniu lekarskim widniała adnotacja, iż chory powinien leżeć, natomiast Pan Prezydent pełnił w tym czasie różne obowiązki służbowe, o których osobiście informował opinię publiczną na konferencji prasowej w dniu 16 maja 2017 roku.

Zaistniała sytuacja wzbudziła szerokie oburzenie społeczne mieszkańców Tarnobrzega, dlatego też jako przedstawiciele organu stanowiącego i kontrolnego miasta zwracamy się z prośbą o podjęcie kontroli”.

Pod pismem podpisali się radni Kamil Kalinka, Wiktor Stasiak, Łukasz Nowak, Barbara Kłeczek, Robert Popek. Kamil Kalinka poinformował, że podpisy pod pismem pozostawionym w biurze rady miasta będą zbierane do wtorku.

Sprawdziliśmy, czy wniosek budzi zainteresowanie pozostałych radnych. Nie podpisze go na pewno Witold Zych, który stwierdził, że nie chce się włączać w polityczne przepychanki. Pisma podpisać nie chce Sławomir Patryka, przewodniczący klubu radny Platformy Obywatelskiej.
– Jestem przeciwny donosom, brzydzę się tym. Uważam, że to kolejna polityczna wojna wytoczona przez pana Kalinkę, który nie potrafi się pogodzić z utratą stanowiska przewodniczącego rady – mówi Sławomir Partyka.

Ale najdosadniej wyraził się radny Waldemar Stępak. – Nie podpisałem i nie podpiszę, bo sprawa jest już wystarczająco nagłośniona. Dynda mi żałosny spektakl PiS. Niech radni lepiej zajmą się miastem a nie sobą i pokazywaniem, że ta opcja jest zła a ta najlepsza. Chyba niektórzy nie dojrzeli do pełnienia funkcji w samorządzie. Ludzie w moim osiedlu pytają o drogi, miejsca pracy, inwestycje. To jest dla nich najważniejsze, a nie polityczna walka o to komu dokopać bardziej.

Fot. W.Wojtkowiak

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021