W Tarnobrzegu

Proszą o kontrolę ZUS, a inni ? „Dynda mi żałosny spektakl PiS”

Proszą o kontrolę ZUS, a inni ? „Dynda mi żałosny spektakl PiS”

Pięcioro radnych podpisało się pod pismem do dyrektora Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie o podjęcie kontroli wykorzystania zwolnienia lekarskiego przez prezydenta Grzegorza Kiełba.

Informację o tym przekazał wczoraj podczas brefingu prasowego przewodniczący klubu radnych PiS i były przewodniczący rady miasta Kamil Kalinka. Uznał, że radnym PiS wypada zająć stanowisko wobec ostatnich doniesień medialnych m.in. na temat usprawiedliwionej zwolnieniem lekarskim nieobecności prezydenta w sądzie, który nie przyszedł na posiedzenie pojednawcze z byłym zastępcą Wojciechem Brzezowskim. Efektem krytyki jest pismo, które radni w przyszłym tygodniu chcą wysłać do dyrektora ZUS w Rzeszowie, o następującej treści:

„W związku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim przez Pana Grzegorza Kiełba – Prezydenta Miasta Tarnobrzega w dniach 8-15 maj 2017 roku, niżej podpisani radni Rady Miasta Tarnobrzega zwracają się z prośbą o podjęcie kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego przez pana Grzegorza Kiełba.

Na zwolnieniu lekarskim widniała adnotacja, iż chory powinien leżeć, natomiast Pan Prezydent pełnił w tym czasie różne obowiązki służbowe, o których osobiście informował opinię publiczną na konferencji prasowej w dniu 16 maja 2017 roku.

Zaistniała sytuacja wzbudziła szerokie oburzenie społeczne mieszkańców Tarnobrzega, dlatego też jako przedstawiciele organu stanowiącego i kontrolnego miasta zwracamy się z prośbą o podjęcie kontroli”.

Pod pismem podpisali się radni Kamil Kalinka, Wiktor Stasiak, Łukasz Nowak, Barbara Kłeczek, Robert Popek. Kamil Kalinka poinformował, że podpisy pod pismem pozostawionym w biurze rady miasta będą zbierane do wtorku.

Sprawdziliśmy, czy wniosek budzi zainteresowanie pozostałych radnych. Nie podpisze go na pewno Witold Zych, który stwierdził, że nie chce się włączać w polityczne przepychanki. Pisma podpisać nie chce Sławomir Patryka, przewodniczący klubu radny Platformy Obywatelskiej.
– Jestem przeciwny donosom, brzydzę się tym. Uważam, że to kolejna polityczna wojna wytoczona przez pana Kalinkę, który nie potrafi się pogodzić z utratą stanowiska przewodniczącego rady – mówi Sławomir Partyka.

Ale najdosadniej wyraził się radny Waldemar Stępak. – Nie podpisałem i nie podpiszę, bo sprawa jest już wystarczająco nagłośniona. Dynda mi żałosny spektakl PiS. Niech radni lepiej zajmą się miastem a nie sobą i pokazywaniem, że ta opcja jest zła a ta najlepsza. Chyba niektórzy nie dojrzeli do pełnienia funkcji w samorządzie. Ludzie w moim osiedlu pytają o drogi, miejsca pracy, inwestycje. To jest dla nich najważniejsze, a nie polityczna walka o to komu dokopać bardziej.

Fot. W.Wojtkowiak

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021